განათლების კუთხით გერმანია საქართველოს მხარდაჭერას აქტიურად გააგრძელებს
საქართველოს ვიცე-პრემიერმა, განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა ალექსანდრე ჯეჯელავამ საქართველოში ვიზიტით მყოფ გერმანიის ეკონომიკური თანამშრომლობისა და განვითარების ფედერალურ მინისტრ გერდ მიულერთან, სამომავლო თანამშრომლობაზე იმსჯელა.
მინისტრებმა შეხვედრაზე ურთიერთანამშრომლობის გეგმები განიხილეს, სადაც გადაწყდა, რომ განათლების სფეროში, განსაკუთრებით პროფესიული განათლების კუთხით, გერმანული მხარე საქართველოს მხარდაჭერას კვლავ აქტიურად გააგრძელებს. გერდ მიულერის თქმით, პროფესიული განათლების შესახებ ახალი კანონის ძალაში შესვლის შემდეგ, გერმანიის მთავრობა ამ მიმართულებით დახმარების გაორმაგებას გეგმავს.
გერდ მიულერი, რომელიც საქართველოში საქართველო-გერმანიას შორის განვითარების სფეროში თანამშრომლობის 25 წლის იუბილესთან დაკავშირებით იმყოფება, ვიზიტის ფარგლებში პროფესიული კოლეჯ „სპექტრს“ დაათვალიერებს.

Germany will continue its Support of Georgia in Terms of Education
Vice Prime Minister of Georgia, Minister of Education and Science Aleksandre Jejelava discussed future cooperation with Gerd Müller, the Federal Minister for Economic Cooperation and Development of Germany.
The Ministers discussed the plans of mutual cooperation at the meeting, deciding that the German side will continue active support of Georgia in terms of education, particularly vocational education. According to Gerd Müller, after the entry of the new law on vocational education into force, the German Government is planning to double its support to this direction.
Gerd Müller, who is in Georgia in relation to the 25th anniversary of cooperation between Georgia and Germany, will visit the vocational college “Spectrum” within the framework of this visit.