15 მაისი წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების დღეა
წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების დღე საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ზურაბ ჟვანიას სახელობის სახელმწიფო ადმინისტრირების სკოლამ ღონისძიებით აღნიშნა. ამ დღეს გაიმართა ევროპული კვირეულის ფარგლებში ჩატარებული კონკურსის „ჩემი ევროპული საქართველო“ გამარჯვებულთა დაჯილდოება.
გამარჯვებულ ავტორებს სიგელები გადასცეს საქართველოს მთავრობის წარმომადგენლებმა. მონაწილეები ასევე დაჯილდოვდნენ სხვადასხვა სიმბოლური საჩუქრებით.
წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების დღესთან დაკავშირებით გამართულ ღონისძიებაზე, რომელიც სოფელ ტანძიაში, სულხან-საბას სახლმუზეუმში აღინიშნა, ახალგაზრდა მწერლებმა, ჟვანიას სკოლის მსმენელებისათვის, კლასიკოსი მწერლების ევროპულ არჩევანზე ლექცია-დისკუსიაც გამართეს.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ზურაბ ჟვანიას სახელობის სახელმწიფო ადმინისტრირების სკოლის ერთ-ერთი მნიშვნელოვანი მიმართულება ეროვნულ უმცირესობებისათვის სახელმწიფო ენის სწავლებაა. სკოლისათვის მნიშვნელოვანია ხელი შუწყოს ეროვნულ უმცირესობების ინტეგრაციას საზოგადოებაში, სახელმწიფო ენის ცოდნა ეხმარებათ მათ მიიღონ ის სიკეთეები რომლებსაც სახელმწიფო სთავაზობს.

May 15 is the Day of Society for Spreading of Literacy
Zurab Zhvania School of Public Administration of the Ministry of Education and Science of Georgia celebrated the Day of Society for Spreading of Literacy with the event. The winners of the contest “My European Georgia” held within the framework of the European Week were awarded. The contest was carried out with assistance of the premium “Saba” and NATO Information Center.
The winners were awarded with the certificates by the officials of the Government of Georgia. The participants also received the various symbolic gifts.
Young writers held a lecture-discussion on European choice of classical writers for Zurab Zhvania school audience at the event held in relation to the Day of Society for Spreading of Literacy, that was celebrated at the Sulkhan-Saba Museum in Tandzia.
One of the most important directions of the Zurab Zhvania School of Public Administration of the Ministry of Education and Science of Georgia is to teach the state language for national minorities. It is important for the school to promote integration of the national minorities in the society; knowledge of state language helps them to enjoy the benefits offered by the state.