ინკლუზიური განათლების თემაზე საინფორმაციო შეხვედრა გაიმართა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს, ამერიკის შეერთებული შტატების საელჩოს სამოქალაქო თავდაცვის ჯგუფისა და საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს ორგანიზებით, მარნეულის მუნიციპალიტეტში ინკლუზიური განათლების და შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირების მიმართ დამოკიდებულების, ცნობიერების ამაღლების მიზნით, საჯარო სკოლის მოსწავლეებთან და მათ მშობლებთან შეხვედრა გაიმართა.
შეხვედრას ესწრებოდნენ ამერიკის შეერთებული შტატების საელჩოს, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს და საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს წარმომადგენლები, ასევე ავღანეთში მებრძოლი ვეტერანები, რომლებმაც საკუთარი გამოცდილება  დამსწრე საზოგადოებას გაუზიარებს.
2016 წელს ქ.მარნეულის სამოქმედო ტერიტორიაზე არსებულ სამ საჯარო სკოლაში ამერიკის შეერთებული შტატების საელჩოს მიერ განხორციელდა სარემონტო სამუშაოები, კერძოდ, საიმერლოს საჯარო  სკოლაში გარემონტდა სპორტული დარბაზი, სოფელ კაჩაგანის N 1 საჯარო სკოლაში რეაბილიტაცია ჩაუტარდა სააქტო დარბაზს, ხოლო სოფელ კასუმლოს საჯარო სკოლაში  საკლასო ოთახები გარემონტდა.

Information Meeting was held on Inclusive Education
By organization of the Ministry of Education and Science of Georgia, the US Embassy Civil Defense Group and the Ministry of Defense of Georgia, the meeting was held with the public school pupils and their parents in Marneuli Municipality in order to raise awareness about inclusive education and attitude towards the people with disabilities.
The meeting was attended by the representatives of the US Embassy, the Ministry of Education and Science of Georgia and the Ministry of Defense of Georgia, as well as the war veterans in Afghanistan, who shared their experience with the audience.
In 2016, the US Embassy in Georgia renovated three public schools located in the territory of Marneuli, in particular, the gym was repaired in Saimerlo Public School, the assembly hall was rehabilitated in Kachagani Public School №1, and the classrooms were repaired in the Kasumlo Public School.