პროფესიული განათლების საკითხებზე ბიზნეს კონფერენცია გაიმართა
„პროფესიული განათლება ეკონომიკის განვითარებისთვის“ პროექტის ფარგლებში, ათასწლეულის გამოწვევის ფონდმა და  საზოგადოებრივმა კოლეჯმა „სპექტრი“ განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსთან თანამშრომლობით ბიზნეს კონფერენცია გამართა.
კონფერენციის მიზანს წარმოადგენდა პროექტის ფარგლებში მიმდინარე „ელექტრიკოსის“, „შემდუღებლის“, „კონდიცირების სისტემის სპეციალისტისა“ და „წყალანირების სისტემის სპეციალისტის“ მიმართულებით მიმდინარე და ახალი პროფესიული პროგრამების დანერგვის პროცესის შესახებ ინფორმაციის მოწოდება წარმოდგენილი ბიზნეს სექტორისთვის, მათი ჩართულობის შესაძლებლობების განხილვა და  კოლეჯის გამოცდილების გაზიარება. კონფერენციის ბოლოს გაფორმდა მემორანდუმი სამშენებლო კომპანია „ანაგსა“ და პროფესიულ კოლეჯ „სპექტრს“ შორის, რომელის ფარგლებში კოლეჯის პროფესიული სტუდენტები შეძლებენ საწარმოში პრაქტიკის გავლას და შემდგომი დასაქმების ხელშეწყობას.
ღონისძიებას ესწრებოდნენ განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს, ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროს, ათასწლეულის გამოწვევის კორპორაციის, ათასწლეულის გამოწვევის ფონდი-საქართველოს, ბიზნეს სექტორისა და პროექტის საერთაშორისო პარტნიორის „Pearson” წარმომადგენლები.

Business Conference was held on Vocational Education
Within the framework of the project “Vocational Education for Economic Development”, the Millennium Challenge Account (MCA) and Public College “Spectrum” held a business conference in cooperation with the Ministry of Education and Science of Georgia.
The aim of the conference was to provide information about process of implementation of current and new vocational programs in the direction of “electrician”, “welder”, “air-conditioning system specialists” and “drainage system specialist” to the business sector, to discuss their engagement capabilities and to share the experience of the college. At the end of the conference the memorandum was signed by and between the construction company “Anaga” and the vocational college “Spectrum”, according to which the vocational college students will be able to practice in the enterprise and to facilitate further employment.
The event was attended by the representatives of the Ministry of Education and Science, the Ministry of Economy and Sustainable Development, Millennium Challenge Corporation, Millennium Challenge Account - Georgia, business sector and international partner of the project “Pearson”.