2013-2016 წლებში განხორციელებული ინფრასტრუქტურული პროექტები
2013-2016 წლებში სსიპ საგანმანათლებლო და სამეცნიერო ინფრასტრუქტურის განვითარების სააგენტოს მიერ განხორციელებული ინფრასტრუქტურული პროექტები:
• დასრულებულია 13 ახალი საჯარო სკოლის მშენებლობა (1-თბილისში, 12- რეგიონებში)
• ამ ეტაპზე მიმდინარეობს 10 საჯარო სკოლის მშენებლობა (თბილისში - 2, რეგიონებში - 7 საჯარო სკოლა)
• განხორციელდა საჯარო სკოლების 1401 შენობაში (თბილისში- 148 და რეგიონებში- 1253 სასწავლო კორპუსში) 1840 ინფრასტრუქტურული პროექტი, შენობების ნაწილობრივი რეაბილიტაციის მიზნით. (თბილისში - 430 და რეგიონებში - 1410 სასწავლო კორპუსში).
• 538 საჯარო სკოლაში განხორციელდა სახურავების რეაბილიტაცია-მოწყობა. (თბილისში - 38 და რეგიონებში - 500 სასწავლო კორპუსში)
• 416 საჯარო სკოლაში განხორციელდა კარ-ფანჯრების რეაბილიტაცია. (თბილისში - 20 და რეგიონებში - 396 სასწავლო კორპუსში)
• 186 საჯარო სკოლაში განხორციელდა სველი წერტილების რეაბილიტაცია - მოწყობის სამუშაოები.(თბილისში - 37 და რეგიონებში - 149 სასწავლო კორპუსში)
• 169 საჯარო სკოლაში განხორციელდა გათბობის სისტემის რეაბილიტაცია - მოწყობა.(თბილისში - 49 და რეგიონებში - 120 სასწავლო კორპუსში)
• 30 საჯარო სკოლაში განხორციელდა სპორტული მოედნის მოწყობა, (თბილისში - 6 და რეგიონებში - 24 სასწავლო კორპუსში) ხოლო 98 საჯარო სკოლაში სპორტული დარბაზის რეაბილიტაცია. (თბილისში - 22 და რეგიონებში - 77 სასწავლო კორპუსში)
• 2014-2016 წლებში დასრულებულია 350 საჯარო სკოლის შენობაში ექიმის კაბინეტის მოწყობა და შესაბამისი ინვენტარით აღჭურვა. დარჩენილია 150 სკოლაში სამედიცინო კაბინეტის მოწყობა, რაც განხორციელდება 2017 წელს.

Infrastructure Projects implemented in 2013-2016
Infrastructure projects implemented by LEPL Educational and Scientific Infrastructure Development Agency in 2013-2016:
• Construction of 13 new public schools was completed (1 - in Tbilisi, 12 - in regions);
• Construction of 10 public schools is underway at this stage (2 - in Tbilisi, 7 - in regions);
• 1840 infrastructure projects were carried out in 1401 buildings of public schools (148 academic buildings - in Tbilisi and 1253 academic buildings - in the regions) for partial rehabilitation of the buildings (430 academic buildings – in Tbilisi and 1410 academic buildings - in the regions);
• Rehabilitation and arrangement of roofs was carried out in 538 public schools (38 academic buildings - in Tbilisi and in 500 academic buildings - in the regions);
• Rehabilitation of doors and windows was carried out in 416 public schools (20 academic buildings – in Tbilisi and 396 academic buildings - in the regions);
• Rehabilitation and arrangement of the bathrooms was carried out in 186 public schools (37 academic buildings - in Tbilisi and 149 academic buildings - in the regions);
• Rehabilitation and arrangement of heating system was carried out in 169 public schools (49 academic buildings - in Tbilisi and 120 academic buildings - in the regions);
• Sports playgrounds were arranged in 30 public schools (6 academic buildings - in Tbilisi and 24 academic buildings - in the regions) and rehabilitation of the gym was carried out in 98 public school (22 academic buildings - in Tbilisi and 77 academic buildings - in the regions);
• Construction and proper equipment of the doctor’s office was completed in 350 public schools in 2014-2016. Construction of medical office is planned in 150 schools in 2017.