ლიდერის ეტალონები ბათუმში
2017 წლის 22-23 მაისს, ბათუმი კავკასიის მასშტაბით პირველ საერთაშორისო ბიზნეს ფორუმს (IBF Batumi) მასპინძლობს, მასში 6 მსოფლიო კლასის სპიკერი და 14 ქვეყნის დელეგატი მონაწილეობს. ფორუმის მონაწილეებს მიესალმა და სიტყვით მიმართა საქართველოს ვიცე-პრემიერმა, განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა ალექსანდრე ჯეჯელავამ.
უნიკალური ფორმატის ბიზნეს ფორუმი აერთიანებს ერთის მხრივ მსოფლიო კლასის სპიკერებს, მსხვილი ბიზნესისა და სახელმწიფოს წარმომადგენლებს, და მეორეს მხრივ, სტარტაპებს. IBF-ის ფარგლებში ვიზიტორები ექვსი სპიკერის მასტერკლასებს დაესწრებიან.
ფორუმის სპიკერები:
პიერლუიჯი კოლინა - ფიფას მიერ, წლის ნომერ პირველ მსაჯად, 6-ჯერ იქნა აღიარებული. მას ბიზნესსამყაროც იცნობს ქოუჩის სახით.
დანანჯაია ჰეტიარაჩი - ადამიანური რესურსების განვითარების ექპერტი. 2014 წლის მსოფლიო ჩემპიონი საჯარო გამოსვლებში.
შონ ფიცპატრიკი - რაგბის ლეგენდა, იყო ახალი ზელანდიის ეროვნული ნაკრების All Blacks-ის კაპიტანი. მას ბიზნესსამყაროც იცნობს ქოუჩის სახით.
კევინ გასკელი - იყო პორშესა და ლამბორგინის ხელმძღვანელი.
მარშალ გოლდსმითი - ორჯერ დაასახელეს მსოფლიოს ყველაზე გავლენიან ლიდერშიპის მოაზროვნედ. ის ამერიკის ერთ-ერთი ყველაზე მოთხოვნადი ქოუჩია.
ჯონ კინგი - ნიუ იორკ თაიმსის და უოლ სთრით ჯორნალის ბესტსელერის - Tribal Leadereship-ის ავტორი, საერთაშორისოდ აღიარებული როგორც უფროსი მასწავლებელი, მწვრთნელი და ლიდერი.

Etalons of Leadership in Batumi
On May 22-23, 2017, Batumi hosted the first International Business Forum (IBF Batumi) across the Caucasus, with 6 world-class speakers and the delegates from 14 countries participating in it. The forum participants were welcomed by Vice Prime Minister of Georgia, Minister of Education and Science Aleksandre Jejelava.
This business forum of unique format combines the world-class speakers, large business and state representatives, on the one hand, and startups, on the other hand. Within the framework of IBF, the visitors will attend the master classes of six speakers.
Forum speakers:
Pierluigi Collina – Was nominated as the number one coach of the year by FIFA for 6 times. The business world knows him as a coach.
Dananjaya J. Hettiarachchi - Human resource development expert, 2014 World Champion in public speeches.
Sean Fitzpatrick - Rugby legend, he was the captain of the New Zealand national team - All Blacks. The business world knows him as a coach.
Kevin Gaskell - Was the head of Porsche and Lamborghini.
Marshall Goldsmith – Was nominated as the world’s most influential thinker of leadership for two times. He is one of the most demanded coaches in the USA.
John King – The author of the bestseller of New York Times and Wall Street Journal - Tribal Leadereship, internationally recognized as a senior teacher, coach and leader.