კომაროვის სკოლის 2017 წლის კურსდამთავრებული და ოქროს მედალოსანი მერი კავთელიშვილი მსოფლიოს 4-მა წამყვანმა უნივერსიტეტმა: University of Pennsylvania (Upenn), Middlebury College, Colgate University და Bucknell University მიიღო და თითოეულმა საშუალოდ 250 000$ დაფინანსება მისცა.
მერიმ სწავლის გასაგრძელებლად University of Pennsylvania ამოირჩია, რომელიც Ivy League-ს წევრი უნივერსიტეტია; Ivy League-ში ამერიკის რვა ყველაზე პრესტიჟული და რჩეული უნივერსიტეტი შედის, როგორიც არის ჰარვარდი, პრინსტონი, იეილი, კოლუმბიის უნივერსიტეტი, კორნელი, ბრაუნი და დარტმუსი.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო ულოცავს მერის ამ დიდ გამარჯვებას და მომავალ წარმატებებს უსურვებს.

4 Leading Universities of the World invite the Komarovi School Graduates
The Komarovi School graduate and gold medalist Meri Kavtelishvili was accepted by four of the world’s leading universities: University of Pennsylvania (Upenn), Middlebury College, Colgate University and Bucknell University and each of them financed her with 250 000$ in average.
Meri chose to continue her studies at the University of Pennsylvania, which is a member university of Ivy League; Ivy League includes 8 most prestigious universities in the United States, like Harvard, Princeton, Yale, Columbia University, Cornell, Brown and Dartmouth.
The Ministry of Education and Science of Georgia congratulates Meri this great victory and wishes her future success.