სახელმწიფო ენის სწავლების ახალი სახელმძღვანელოები შეიქმნა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ზურაბ ჟვანიას სახელობის სახელმწიფო ადმინისტრირების სკოლამ დაასრულა მუშაობა სახელმწიფო ენის სწავლების B1+ დონის ორ ახალ სახელმძღვანელოზე, რომელიც წარმოადგენს „მენეჯმენტის" და „ფინანსები და შესყიდვების" დარგობრივი ლექსიკით გამდიდრებულ ქართული ენის სახელმძღვანელოებს.
სახელმძღვანელოების აპრობაციის პროცესში ჩართულნი იყვნენ მსმენელები საქართველოს ეროვნული უმცირესობებით კომპაქტურად დასახლებული რეგიონებიდან: ახალქალაქი, ახალციხე, ნინოწმინდა და მარნეული. მსმენელთა ნაწილი დასაქმებულია მენეჯმენტის, ფინანსებისა და შესყიდვების სფეროში და პროგრამის წარმატებით დასრულება უდავოდ შეუწყობს ხელს მათ შემდგომ კარიერულ წინსვლაში. პროგრამის მსმენელები ასევე იყვნენ არაქართულენოვანი სკოლების მაღალი კლასის მოსწავლეები, რომელთაც სურვილი აქვთ უმაღლეს სასწავლებელში სწავლა ბიზნესის ადმინისტრირებისა და ეკონომიკის მიმართულებით გააგრძელონ. პროგრამა მნიშვნელოვნად დაეხმარება მათ 1+4 ფორმატის საბაკალავრო პროგრამის წარმატებით ათვისებაში.

New Textbooks were Created for Teaching the State Language
Zurab Zhvania State Administration School of Ministry of Education and Science of Georgia has finished working on two new textbooks of the B1 + level for teaching the State Language. These are the textbooks of Georgian language and they are enriched with the specific vocabulary of “Management” and “Finances and Procurements”.
The participants from the regions densely populated by national minorities: Akhalkalaki, Akhaltsikhe, Ninotsminda and Marneuli were involved in the process of approval of the textbooks. Some of the participants are employed in management, finance and procurement, and the successful completion of the program will undoubtedly promote their future career progression. The audience of the program also included senior students from non-Georgian schools, who are willing to continue their study in higher education institutions in the field of business administration and economics. The program will significantly assist them to successfully undertake the Bachelor Program of 1 + 4 format.