სტუ-ში მედია-ტექნოლოგიების ახალი ლაბორატორია გაიხსნა
საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის საინჟინრო-ეკონომიკის, მედიატექნოლოგიებისა და სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტზე  მედია-ტექნოლოგიების ლაბორატორია და სტუდენტური ტელევიზია გაიხსნა. ლაბორატორიის ფარგლებში სტუდენტებს, პროფესორ-მასწავლებლებს და ყველა დაინტერესებულ პირს სასწავლო პროცესის პრაქტიკული კომპონენტის გაძლიერებასთან ერთად, საშუალება ეძლევათ შექმნან მედია-ბაზრისთვის (და არა მარტო) მოთხოვნადი პროდუქტები.
მნიშვნელოვანია აღინიშნოს, რომ ლაბორატორიაში დამონტაჟებულია მსოფლიო დონის 3დ სტერეოსკოპული აგრეგატი (Rig), რომელიც ინჟინერ-გამომგონებელმა ზაზა ლომიძემ, რუსთაველის ფონდის მირ დაფინანსებული პროექტის ფარგლებში შექმნა.
თანამედროვე ლაბორატორია და ახალი სასწავლო პროგრამები ეს ის სიახლეა, რომელიც საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის სტუდენტებს გზას დიდი ჟურნალისტიკისაკენ გაუკვლევს. მალე „სტუსტარი“ თავის გადამწყვეტ სიტყვას იტყვის.

The Media Technologies Laboratory and Students’ TV were opened at the Faculty of Engineering Economic, Media Technologies and Social Sciences of Georgian Technical University. Within the framework of the laboratory, students, professors and all interested people, along with the strengthening of the practical component of the learning process, will also be given the opportunity to create the products required for the media market (not only).
It is important to note that the world-class 3D stereoscopic aggregate (Rig), created by the engineer-inventor Zaza Lomidze, within the framework of the project funded by the Rustaveli Foundation, is installed in the laboratory.
The modern laboratory and the new study programs are novelty, which will lead the way for the students of Georgian Technical University to great journalism. Soon, “STUSTAR” will say its decisive word.