ქართველი სტუდენტები იულიხის ცენტრში სასწავლო კურსს გაივლიან
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს შოთა რუსთაველის ეროვნულ სამეცნიერო ფონდსა და იულიხის (გერმანია) კვლევით ცენტრს შორის შეთანხმება გაფორმდა, რომელიც საზაფხულო სკოლისა და შემოდგომის ლექციების კურსის თანადაფინანსებას შეეხება. კურსი განკუთვნილია კონსორციუმის წევრი საქართველოს უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების (თსუ, სტუ, ილიაუნი, აგრუნი) სტუდენტებისთვის, რომლებიც შემოდგომის ლექციების კურსის ფარგლებში გაემგზავრებიან იულიხის ცენტრში ორკვირიანი ლექციების კურსზე დასასწრებად. ხოლო საზაფხულო სკოლის ფარგლებში, იულიხის კვლევითი ცენტრის მეცნიერები საქართველოში ჩაატარებენ ლექციებს.
2017 წელს ჩატარდება  შემოდგომის ლექციების კურსი იულიხში, ხოლო 2018 წელს - საზაფხულო სკოლა საქართველოში. შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდი და იულიხის კვლევითი ცენტრი თანაბრად დააფინანსებს თითოეულ ღონისძიებას 15 000 -15 000 ევროს ფარგლებში.

Georgian Students will attend the Study Course in the Jülich Center
Shota Rustaveli National Science Foundation of the Ministry of Education and Science of Georgia and Jülich (Germany) Research Center signed the agreement regarding co-funding of the Summer School and the Autumn Lectures. The course is intended for the students of higher educational institutions of Georgia (TSU, GTU, ILIAUNI, AGRUNI), who are the members of the consortium and within the framework of the Autumn Lectures they will go to the Jülich Center to attend the two-week lecture course. However within the framework of the Summer School, the scientists of Jülich Research Center will conduct lectures in Georgia.
In 2017 the course of Autumn Lectures will be held in Jülich, and in 2018 - the Summer School will be provided in Georgia. Shota Rustaveli National Science Foundation and Jülich Research Center will equally fund each event to the extent of 15 000 -15 000 EUR.