სტიპენდია უნგრელი სტუდენტებისა და მკვლევარებისთვის
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო და განათლების საერთაშორისო ცენტრი 2017 სასწავლო წლისთვის აცხადებენ კონკურსს უნგრელი სტუდენტებისთვის და მკვლევარებისთვის. დაინტერესებული პირები განათლებას საქართველოში საზაფხულო სკოლებში მიიღებენ.
2017 წლის 6 თებერვალს ხელი მოეწერა საგანმანათლებლო გაცვლით პროგრამას 2017-2020 წლებისთვის საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსა და უნგრეთის მთავრობის ადამიანური რესურსების სამინისტროს შორის. პროგრამა ითვალისწინებს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მიერ 2017 წელს 5 უნგრელი სტუდენტის (ბაკალავრიატი, მაგისტრატურა, დოქტორანტურა)  საქართველოში,  საზაფხულო სკოლებში მონაწილეობის დაფინანსებას. პროგრამის მიხედვით, საზაფხულო სკოლების ორგანიზებას უზრუნველყოფენ ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი და საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი.
კონკურსანტებს ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის  შემოთავაზებული პროგრამებიდან შეეძლებათ აირჩიონ შემდეგი კურსები:
• საერთაშორისო საზაფხულო სკოლა ახალგაზრდა მკვლევარებისთვის 2017;
• საქართველოს ეთნოგრაფია;
• ფოლკოლორისტიკის თეორია;
• საქართველოს მითოლოგია.
კონკურსანტებს შეუძლიათ აირჩიონ Independent Study/Tailor Made Programs, დააფიქსირონ თავიანთი ინტერესი. უნივერსიტეტები მათ  ასევე შესთავაზებენ შესაბამის კურსებს, რომელიც მოიცავს, მაგრამ არ შემოიფარგლება ანთროპოლოგიის, კავკასიოლოგიის, მშვიდობის, რუსული ენისა ან/და ხელოვნების სწავლებით.
ელ.  განაცხადები მიიღება  2017 წლის 6 ივნისიდან 20 ივნისის ჩათვლით (საქართველოს დროით 20:00; ცენტრალური ევროპის დროით 18:00) https://app.iec.gov.ge/en/.

Scholarship for Hungarian Students and Researchers
Ministry of Education and Science of Georgia and International Education Center are announcing the contest for Hungarian students and researchers for the 2017 academic year. Interested people will get education in summer schools in Georgia.
On February 6, 2017 the educational exchange program for the 2017-2020 years was signed between Ministry of Education and Science of Georgia and Ministry of Human Resources of the Government of Hungary. The program provides funding of participation of 5 Hungarian students (bachelor’s, master’s and doctoral degree programs) in summer schools in Georgia by the Ministry of Education and Science of Georgia. According to the program, summer schools will be organized by Ivane Javakhishvili Tbilisi State University and Georgian Technical University.
The contestants will be able to choose the following courses from the programs offered by Ivane Javakhishvili Tbilisi State University:
▪       International summer school for young researchers 2017
▪       Ethnography of Georgia
▪       Theory of folklore
▪       Mythology of Georgia
The contestants can choose Independent Study/Tailor Made Programs, express their interest. The universities will also offer them the relevant courses, including, but not limited to teaching of Anthropology, Caucasiology, Peace, Russian language and/or Arts.
The scholars will be provided with a free study course, health insurance and scholarships in the amount of 600 GEL by the Ministry of Education and Science of Georgia.