„ზოგადსაგანმანათლებლო დაწესებულების სახელმძღვანელოს/სერიის გრიფირების წესში“ გარკვეული ცვლილებები (იხ. ბრძანება N88/ნ, 01.06.2017წ) განხორციელდა.
აღნიშნულს წინ უძღოდა ხანგრძლივი მოსამზადებელი სამუშაოები საკითხით დაინტერესებული პირების ჩართულობით. წესისა და მასთან დაკავშირებული დოკუმენტების პროექტები მომზადდა სხვადასხვა, მათ შორის საჯარო, ფორმატში განხილვისა და შეჯერების შედეგად. განხორციელებული ცვლილებები ემსახურება ზოგადი განათლების სფეროში სახელმწიფო პოლიტიკის ძირითადი მიზნების განხორციელების ხელშეწყობას და მოსწავლეების ხარისხიანი სასკოლო სახელმძღვანელოებით უზრუნველყოფას.
„ზოგადსაგანმანათლებლო დაწესებულების სახელმძღვანელოს/სერიის გრიფირების წესის“ კოდიფიცირებული ვერსიის სანახავად ეწვიეთ შემდეგ ბმულს: (http://mes.gov.ge/s/CJmfX).

Some changes were made in the “Rules for Approval of Textbook / Series of General Education Institutions” (see Decree N88 / N, 01.06.2017).
This was preceded by a long preparation works by involvement of interested persons. The projects of the rule and related documents have been prepared as a result of review and compilation in different, including public format. Implemented changes facilitate the implementation of the main goals of state policy in the sphere of general education and provision of high-grade school textbooks for pupils.
To view the coded version of in the “Rules for Approval of Textbook / Series of General Education Institutions” visit the following link: (http://mes.gov.ge/s/CJmfX).