საჯარო და კერძო სკოლების დირექტორთა საბჭო ყოველთვიურად იკრიბება და იმ საკითხებს განიხილავს, რომელიც საქართველოს ყველა სკოლისთვის მნიშვნელოვანია. მათ შორის არის პრობლემური თემებიც, რაც ცალკეულ სკოლებს აერთიანებს, სწორედ თითოეულ მათგანზე მსჯელობა და მათი გადაჭრის გზების ძიება არის საბჭოს დანიშნულება. მორიგი სხდომა დღეს, თბილისის 117-ე საჯარო სკოლაში გაიმართა და მას საქართველოს ვიცე-პრემიერი, განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი ალექსანდრე ჯეჯელავა წარმართვდა.
სკოლის დირექტორთა საბჭოს სხდომაზე მინისტრმა ვრცლად ისაუბრა სამ მნიშვნელოვან საკითხზე - სასკოლო განათლების სახელმწიფო და საერთაშორისო შეფასების შედეგები, საზაფხულო ბანაკების პროექტი, რომელიც წელს სრულიად განახლებულ ფორმატში და 11000 მოსწავლის მონაწილეობით ჩატარდება და მცირეკონტიგენტიანი სკოლების ახალი ინფრასტრუქტურული პროექტები. შემდეგ საბჭოს წევრებმა დღის წესრიგით გათვალისწინებულ საკითხებზე იმსჯელეს.

Meeting of the Board of Directors
Board of Directors of public and private schools meet every month and discuss the issues that are urgent for all schools of Georgia, including the problematic issues that unite the certain schools; exactly discussing each of them and seeking ways to solve them is the purpose of the Board. Subsequent session was held in Tbilisi Public School № 117 and was led by the Vice Prime Minister of Georgia, Minister of Education and Science Aleksandre Jejelava.
At the meeting of the Board of Directors, the Minister spoke about three important issues - the outcomes of state and international evaluation of school education, summer camps project, which will be held in completely renewed format and through participation of 11000 pupils, as well as new infrastructural projects of the schools with small contingent. The members of the Board discussed the issues under the agenda.