ახალი სასწავლო წლიდან ახალ, თანამედროვე შენობაში
კავკასიის უნივერსიტეტის ახალიშენობა საქართველოს ვიცე-პრემიერმა, განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა ალექსანდრე ჯეჯელავამ მოინახულა. შენობაში ამჟამად სარემონტო სამუშაოები მიმდინარეობს და ფუნქციონირებას ახალი სასწავლო წლიდან დაიწყებს. კავკასიის უნივერსიტეტის ახალი კორპუსი ინფრასტრუქტურითა და აღჭურვილობით, ერთ-ერთი ყველაზე მასშტაბური იქნება საქართველოში, რაც უცხოელი სტუდენტების მოზიდვასა და ზოგადად, საქართველოს საგანმანათლებლო სისტემის განვითარებას შეუწყობს ხელს.
აღსანიშანვია, რომ შენობა, სადაც თანამედროვე უმაღლესი სასწავლო დაწესებულება განთავსდება 1909 წელს აშენდა და აქ წლების მანძილზე მთელი კავკასიის მასშტაბით ცნობილი სასწავლო დაწესებულება - სასულიერო სემინარია ფუნქციონირებდა. ფუნქციური თვალსაზრისით მასში ყოველთვის სასწავლო დაწესებულებები იყო განთავსებული: თავდაპირველად სომხური სემინარია, შემდეგ 1960 წლამდე საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი. 1960 წლიდან კი,მანქანთმშენებლობისა და ელექტროტექნიკის საპროექტო ტექნოლოგიური სამეცნიერო კვლევითი ინსტიტუტი. 1976 წლიდან ეს შენობა შეტანილი იქნა უცხოელ სტუმართა დასათვალიერებელ ობიექტთა სიაში.

In New Modern Building from the New Academic Year
Vice Prime Minister of Georgia, Minister of Education and Science, Aleksandre Jejelava visited the new building of Caucasus University. Currently repair works are underway in the building and it will start functioning from the new academic year. New building of the Caucasus University will be one of the large-scaled buildings in Georgia with its infrastructure and equipment, and it will facilitate attraction of foreign students and development of the Georgian educational system in general.
It should be mentioned that the building, where a modern higher educational institution will be located, was built in 1909 and a well-known educational institution throughout the entire Caucasus - Theological Seminary functioned here for many years. From the functional point of view, there always were located educational institutions in it: at first, Armenian seminary, then Georgian Technical University till 1960; and Engineering Scientific-Research Institute of Mechanical Engineering and Electrical Engineering - since 1960. Since 1976 the building has been included in the list of sightseeing for the foreign visitors.