ალექსანდრე ჯეჯელავა აზერბაიჯანის პრეზიდენტს ილჰამ ალიევს შეხვდა
საქართველოს ვიცე პრემიერი, განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი ალექსანდრე ჯეჯელავა, აზერბაიჯანში ოფიციალური ვიზიტის ფარგლებში, აზერბაიჯანის პრეზიდენტს ილჰამ ალიევს შეხვდა. შეხვედრისას ქვეყნებს შორის განათლებისა და მეცნიერების სფეროში თანამშრომლობის გაღრმავების აუცილებლობაზე იმსჯელეს.
აზერბაიჯანის პრეზიდენტის, ილჰამ ალიევის მიერ აღინიშნა რომ საქართველოსა და აზერბაიჯანის კეთილმეზობლური და მეგობრული ურთიერთობა რეგიონში სტაბილურობის წინაპირობაა.
საქართველოს ვიცე პრემიერმა ალექსანდრე ჯეჯელავამ პრეზიდენტს საქართველოს განათლების სფეროში მიმდინარე რეფორმები გააცნო და როგორც მხარეებმა აღნიშნეს, ამ კუთხით ქვეყნებს შორის თანამშრომლობა კვლავ აქტიურად გაგრძელდება.

Aleksandre Jejelava met with the President of Azerbaijan Ilham Aliyev
Vice Premier of Georgia, Minister of Education and Science Aleksandre Jejelava, met with the President of Azerbaijan Ilham Aliyev within the official visit to Azerbaijan. During the meeting, they discussed the necessity of deepening cooperation between countries in sphere of education and science.
The President of Azerbaijan Ilham Aliyev noted that good neighborly and friendly relations between Georgia and Azerbaijan are a precondition for stability in the region.
The Vice Prime of Georgia Aleksandre Jejelava introduced the ongoing reforms in the educational sphere of Georgia and as the parties noted, the cooperation between the countries will actively continue in this regard.