წყნეთის საზაფხულო ბანაკი მოსწავლეთა მეორე ნაკადს მასპინძლობს
წყნეთში მდებარე ბაქსვუდის საერთაშორისო სკოლა ერთ-ერთი ლოკაციაა, სადაც ზაფხულის განმავლობაში, ერთი კვირით (რამდენიმე ნაკადად, თითოეულ ნაკადში 250-250 მოსწავლე) 3000 მოსწავლე დაისვენებს საქართველოს სხვადასხვა კუთხიდან.  მოსწავლეთა საზაფხულო ბანაკების პროექტი „დავისვენოთ და ვისწავლოთ ერთად“    2017 წლის 21 ივნისს  სწორედ წყნეთიდან დაიწყო და მიმდინარე წლის სექტემბრამდე გაგრძელდება. მოსწავლეთა  საზაფხულო ბანაკი წყნეთში შემდეგი მიმართულებით ხორციელდება-  ხელოვნება,   სპორტი და  მეწარმეობა.
სახელმწიფო დაფინანსებით ზაფხულის განმავლობაში, შვიდ სხვადასხვა ლოკაციაზე განთავსებულ ბანაკში (ანაკლია, მანავი, კაჭრეთი, სალიბაური (აჭარა), ბათუმი, ქუთაისი, წყნეთი)  60-მდე ნაკადი, ჯამში 11 000 სკოლის მოსწავლე გაემგზავრება. აღსანიშნავია, რომ მსგავსი ტიპისა და მასშტაბის ბანაკებს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო პირველად ახორციელებს.
ბანაკში მოსწავლეთა რაოდენობა განსხვავდება ლოკაციის მიხედვით (საშუალოდ 130-დან 300 ბავშვამდე) და მასში მონაწილეობას  მე-7, მე-8, მე-9 კლასის მოსწავლეები იღებენ სხვადასხვა სოციალური კატეგორიიდან, მათ შორის, წარჩინებული მოსწავლეები, მცირე კონტიგენტიანი სკოლის მოსწავლეები, ოკუპირებულ ტერიტორიებზე მცხოვრები მოსწავლეები, ეთნიკური უმცირესობები, ეტლით მოსარგებლე მოსწავლეები და სხვა. ბანაკის განხორციელება ემსახურება სოციალურ ინტეგრაციას, ჯანსაღი ცხოვრების წესის პოპულარიზაციას, საქართველოში მცხოვრები ეთნიკური უმცირესობების ინტეგრაციის ხელშეწყობას, პატრიოტული სულისკვეთების ამაღლებას, ეროვნული და ზოგადსაკაცობრიო ღირებულებათა დამკვიდრებას, ფიზიკურად ძლიერი და სულიერად ჯანსაღი თაობის აღზრდას.

Tskneti Summer Camp hosts the second stream of pupils
Baxwood International School in Tskneti is one of the locations, where 3000 pupils from different parts of Georgia will have holidays for a week during summer (several streams, 250-250 pupils per stream). The summer camp project of pupils “Let’s Learn and Rest Together” started on June 21, 2017 from Tskneti and will continue until September, 2017. Tskneti Summer Camp of pupils is carried out in the following directions - arts, sports and entrepreneurship.
Up to 60 streams, altogether 11 000 pupils will go to camps placed at seven different locations (Anaklia, Manavi, Kachreti, Salibauri (Adjara), Batumi, Kutaisi, Tskneti) during the summer by state funding. It should be noted that the Ministry of Education and Science of Georgia is implementing the camps of such type and scale for the first time. The number of pupils in the camp is different according to the location (average from 130 to 300 children) and pupils of the 7th, 8th and 9th grades from different social categories are participating, including successful pupils, small contingent school pupils, pupils living in the occupied territories, ethnic minorities, children using wheelchairs and others. Implementation of the camp serves to social integration, popularization of healthy lifestyle, promotion of integration of ethnic minorities living in Georgia, raising patriotic spirit, establishing national and universal values, upbringing physically strong and spiritually healthy generation.