„მომავლის თაობა“ - სამოქალაქო განათლების წარმატებული პროგრამა
სამოქალაქო განათლების  პროგრამის „მომავლის თაობა“ შემაჯამებელი ღონისძიება გაიმართა, სადაც პროგრამის „მომავლის თაობა“ დირექტორმა მარინა უშვერიძემ საქართველოს 480 სკოლაში პროგრამის სამწლიანი მუშაობა შეაჯამა.
მოსწავლეებმა წარმოადგინეს  სკოლისა და საზოგადოების საკეთილდღეოდ მათ მიერ განხორციელებული პროექტების პრეზენტაციები, ნაჩვენები იყო პედაგოგ ია კიწმარიშვილის ბლოგი და მოსწავლეთა ვიდეოები ჯანსაღ კვებასა და საგზაო უსაფრთხოებაზე.
შეხვედრაზე პროგრამის მხარდამჭერებსა და პარტნიორებს ნაყოფიერი თანამშრომლობისთვის სერტიფიკატები გადაეცათ.
შეხვედრის დასასრულს თბილისის სკოლების მოსწავლეებმა წარმოადგინეს პანტომიმა სამოქალაქო განათლების თემაზე.
სამოქალაქო განათლების პროგრამის „მომავლის თაობა“ ორგანიზაცია PH International - საქართველოს მიერ აშშ საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს დაფინანსებითა და საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მხარდაჭერით განხორციელდა.

Civic Education Program “Future Generation” held a summarizing event, where the director of the program “Future Generation”, Marina Ushveridze, summarized the three-year work program in 480 schools of Georgia.
Pupils introduced presentations of the projects implemented by them for the welfare of school and the society, and the blog of teacher Ia Kitsmarishvili and the videos of pupils on healthy food and road safety were also shown.
At the meeting the program supporters and partners were awarded with the certificates for productive cooperation.
At the end of the meeting, pupils of Tbilisi schools presented the pantomime on civic education.
Civic Education Program “Future Generation” was organized by PH International - Georgia, funded by the US Agency for International Development and support of the Ministry of Education and Science of Georgia.