ლეჩხუმის მაღალმთიან სოფელში თანამედროვე სკოლა გაიხსნა
საქართველოს ვიცე-პრემიერი, განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი ალექსანდრე ჯეჯელავა, ათასწლეულის გამოწვევის ფონდის აღმასრულებელი დირექტორი მაგდა მაღრაძე და ფონდის თანამშრომლები ოყურეშის ახლად რეაბილიტირებულ საჯარო სკოლას ესტუმრნენ. სკოლის სრული რეაბილიტაცია ათასწლეულის გამოწვევის ფონდმა აშშ-ის მთავრობის ათასწლეულის გამოწვევის კომპაქტის ფარგლებში განახორციელა. კომპაქტის თანადაფინანსების სახით, სკოლის გარეთ სარეაბილიტაციო სამუშაოებს და ეზოს მოწყობას განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო განახორციელებს.
ცაგერის მუნიციპალიტეტის სოფელი ოყურეშის საჯარო სკოლაში სრულად რეაბილიტირებულია 1490 კვ მეტრი ფართი. რეაბილიტაციის სრული ბიუჯეტია $335,299.48. სამშენებლო სამუშაოები განახორციელა კომპანიამ Ltd MC Group (MCG). სკოლაში დღეისათვის 44 მოსწავლე სწავლობს, თუმცა სკოლას რეაბილიტაციის შემდეგ შეუძლია გაასამმაგოს მოსწავლეთა რაოდენობა.
2017 წლის აგვისტოში მოხდება აღნიშნული სკოლის ავეჯით და აღჭურვილობით გაწყობა. ფონდის დაფინანსებით ასევე მოეწყობა საბუნებისმეტყველო ლაბორატორიები. სკოლა მზადაა სექტემბერში მოსწავლეების მისაღებად.

A modern school was opened in the high mountain village of Lechkhumi
Vice Prime Minister of Georgia, Minister of Education and Science Aleksandre Jejelava, Executive Director of Millennium Challenge Account - Magda Magradze and the staff of the Account visited the newly rehabilitated Public School of Okureshi. The Millennium Challenge Account has carried out complete rehabilitation within the Millennium Challenge Compact of the US Government. The Ministry of Education and Science will carry out rehabilitation works and the arrangement of the yard outside the school in the form of a co-funding of the Compact.
1490 square meters are fully rehabilitated in the public school of the village Okureshi, Tsageri Municipality. The full budget of rehabilitation is 335,299.48 USD. The construction works were carried out by company LTD MC Group (MCG). 44 pupils are currently studying in school, but after rehabilitation the school will be able to triple the number of pupils.
In August 2017, the school will be equipped with furniture and equipment. Natural sciences laboratories will also be arranged by funding of the Account. The school is ready to take pupils in September.