მანავის საზაფხულო ბანაკი გაიხსნა
საგარეჯოს რაიონის სოფელ მანავში, სამხედრო ბაზა ერთ-ერთი ლოკაციაა, რომელიც 1056 მოსწავლეს 2017 წლის ივლის-სექტემბერში ნაკადებად (თითოეულ ნაკადზე 132 მოსწავლე) უმასპინძლებს. ბანაკი ხორციელდება საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს, საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს, საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს სსიპ ბავშვთა და ახალგაზრდობის ცენტრთან ერთად.
პროექტის მიზანია სხვადასხვა სახის კულტურულ-საგანმანათლებლო და გასართობ-შემეცნებითი ღონისძიებების საშუალებით, საქართველოს საჯარო სკოლების მოსწავლეების აქტიური დასვენებით უზრუნველყოფა, მათთვის არაფორმალური განათლების მიღების შესაძლებლობა, ფიზიკური, სულიერი და ინტელექტუალური პოტენციალის ამაღლება, სოციალური ინტეგრაცია, ჯანსაღი ცხოვრების წესის პოპულარიზაცია, საქართველოში მცხოვრები ეთნიკური უმცირესობების ინტეგრაციის ხელშეწყობა, პატრიოტული სულისკვეთების ამაღლება, ეროვნული და ზოგადსაკაცობრიო ღირებულებათა დამკვიდრება, ფიზიკურად ძლიერი და სულიერად ჯანსაღი თაობის აღზრდა.
წელს, სახელმწიფო დაფინანსებით ზაფხულის განმავლობაში, შვიდ სხვადასხვა ლოკაციაზე გაემგზავრება 60-მდე ნაკადი, ჯამში 11 000-მდე სკოლის მოსწავლე.

Manavi Summer Camp was opened
The military base in village Manavi, Sagarejo, is one of the locations that will host 1056 students in July-September of 2017 (132 students per stream). The camp is carried out together with the Ministry of Education and Science of Georgia, Ministry of Defense of Georgia, LEPL Children and Youth Center of the Ministry of Sport and Youth Affairs of Georgia.
The project aims at providing pupils of the public schools of Georgia with various cultural and educational, entertainment and cognitive activities, active rest, also with opportunity of getting non-formal education, increasing their physical, spiritual and intellectual capacity, social integration, popularization of healthy lifestyle, promoting integration of ethnic minorities living in Georgia, raising patriotic spirit, establishing national and universal values, upbringing physically strong and spiritually healthy generation.
This year, up to 60 streams, altogether 11 000 pupils will go to seven different locations during the summer through state funding.