პროფესიული განათლების დონორთა საკოორდინაციო შეხვედრა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროში, პროფესიული განათლების განვითარების დეპარტამენტის ორგანიზებით, დონორთა საკოორდინაციო შეხვედრა გაიმართა. შეხვედრაში მონაწილეობდნენ ის საერთაშორისო ორგანიზაციები, რომლებიც საქართველოში პროფესიული განათლების სფეროში საქმიანობენ.  კერძოდ, ევროკავშირის  წარმომადგენლობა საქართველოში (EU), ათასწლეულის გამოწვევის ფონდი  - საქართველო (MCA), გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის საზოგადოება (GIZ), გაეროს განვითარების პროგრამა (UNDP), საქართველოს სავაჭრო-სამრეწველო პალატა, მიუნხენისა და ზემო ბავარიის პალატის ადგილობრივი წარმომადგენლობა და მსოფლიო ბანკი (WB).
შეხვედრის ფარგლებში, განხილული იქნა სამინისტროსა და ზოგადად პროფესიული განათლების სფეროში მიმდინარე აქტივობები, ასევე, დონორი ორგანიზაციების მიმდინარე პროექტების განხორციელების სტატუსი და სამომავლო პერსპექტივები. დონორი ორგანიზების მიერ განისაზღვრა მომავალი თანამშრომლობის სფეროები და შესაძლებლობები.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსათვის მნიშვნელოვანია დონორთა კოორდინაციის საკითხი და ეფექტური პარტნიორობა, რათა მიმდინარე თუ დაგეგმილი პროექტები შეესაბამებოდეს სახელმწიფოს მიერ განათლების სფეროში განსაზღვრულ პრიორიტეტებს.

Coordination Meeting of Vocational Education Donors
The coordination meeting of donors was organized by the Vocational Education Development Department at the Ministry of Education and Science of Georgia. The meeting was attended by the international organizations working in the field of vocational education in Georgia. In particular, the Delegation of European Union to Georgia (EU), Millennium Challenge Account - Georgia (MCA), German International Cooperation Society (GIZ), UN Development Program UNDP, Georgian Chamber of Commerce and Industry, Local Representative Office of Chamber of Munich and Upper Bavaria and World Bank (WB).
Within the scope of the meeting, the activities of the Ministry and, in general, in vocational education, as well as the status of implementation of current projects of donor organizations and future prospects were discussed. Donor organizations have defined the areas and opportunities of future cooperation.
The issue of coordination of donors and effective partnership is important for the Ministry of Education and Science of Georgia in order to ensure that the current or planned projects meet the priorities defined by the state in the field of education.