საჯარო-კერძო პარტნიორობის წარმატებული მაგალითი
საქართველოს ვიცე პრემიერი, განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი ალექსანდრე ჯეჯელავა, ათასწლეულის გამოწვევის ფონდის აღმასრულებელი დირექტორი მაგდა მაღრაძე და BP საქართველოს გენერალური მენეჯერი კრის შლიტერი საქართველოს ტექნიკურ უნივერსიტეტს (სტუ) ეწვივნენ, სადაც  საქართველოს ტექნიკური გადამზადების ცენტრის ფარგლებში მოწყობილი თანამედროვე ლაბორატორია დაათვალიერეს და  მასწავლებელთა გადამზადების პროცესს გაეცნენ.
საქართველოს ტექნიკური გადამზადების ცენტრი საჯარო-კერძო პარტნიორობის ერთ-ერთი წარმატებული მაგალითია. ცენტრის რეკონსტრუქცია სახელმწიფო ბიუჯეტიდან ფინანსდება, ხოლო თანამედროვე ლაბორატორიებით აღჭურვა და მასწავლებელთა კვალიფიკაციის ამაღლება ათასწლეულის გამოწვევის ფონდის პროექტის დაფინანსებით, BP საქართველოსთან თანამშრომლობით ხორციელდება. პროექტის საერთო ღირებულება 5,5 მილიონი აშშ დოლარს შეადგენს, საიდანაც 2,3 მილიონი აშშ დოლარი ათასწლეულის გამოწვევის ფონდის მიერ გამოყოფილი გრანტია, ხოლო დანარჩენი თანხა - სახელმწიფოს და კერძო სექტორის თანადაფინანსებას წარმოადგენს.
საქართველოს ტექნიკური გადამზადების ცენტრი 2017 წლის შემოდგომიდან დაიწყებს ფუნქციონირებას ახალ, სრულად ადაპტირებულ შენობაში, სადაც სტუდენტები დაეუფლებიან თანამედროვე, შრომის ბაზრის მოთხოვნების შესაბამისს პროფესიებს მექანიკური ინჟინერიის ტექნიკოსის, მაღალი ძაბვის ელექტრიკოსის, მექატრონიკის ტექნიკოსისა და წარმოების ავტომატიზაციის ტექნიკოსის მიმართულებით. ყველა პროგრამა შესაბამისობაშია ევროპულ სტანდარტებთან და წარმატებული კურსდამთავრებულები, პროფესიული განათლების დიპლომთან ერთად, საერთაშორისო დონეზე აღიარებულ გერმანულ სერტიფიკატს მიიღებენ.
საქართველოს ტექნიკური გადამზადების ცენტრის პირველი ლაბორატორია, რომელიც  BP საქართველოს ფინანსური კონტრიბუციითა შეძენილი, ტექნიკური უნივერსიტეტის ადმინისტრაციულ შენობაში განთავსდა, მასწავლებელთა გადამზადების მიზნით. შეძენილი გერმანული ლაბორატორიის საერთო ღირებულება 578,991 აშშ დოლარია. ამჟამად, ლაბორატორიაში უცხოელი სპეციალისტების მიერ სტუ-ს პროფესორ-მასწავლებელის გადამზადება მიმდინარეობს.

Successful example of public and private partnership
The Vice Prime Minister of Georgia, Minister of Education and Science Aleksandre Jejelava, CEO of Millennium Challenge Account Magda Maghradze and General Manager of BP Georgia Chris Shliter visited Georgian Technical University (GTU), where they viewed the modern laboratory arranged within the framework of the Georgian Technical Training Center and got acquainted with the training process of teachers.
Georgian Technical Training Center is one of the successful examples of public and private partnership. The reconstruction of the center is financed from the state budget, whereas equipping with modern laboratories and raising the qualification of teachers is carried out through financing the project by Millennium Challenge Account and cooperation with BP Georgia. The total cost of the project is 5.5 million USD, from which 2.3 million USD is a grant allocated by Millennium Challenge Account, and the rest amount is the co-financing of the state and private sector.
Georgian Technical Training Center will start functioning in the new, fully adapted premises from the autumn of 2017, where students will master professions relevant to requirements of modern labor market in the direction of mechanical engineering technician, high voltage electrician, mechatronics technician and manufacturing automation technician. All programs are compatible with the European standards and successful graduates, together with the diploma of vocational education, will receive German certificate recognized at the international level.
The first laboratory of the Georgian Technical Training Center, which was purchased through BP Georgia financial contribution, was placed in the administrative building of Technical University for the purpose of training of the teachers. The total value of a purchased German laboratory is 578,991 USD. At present, the professors of GTU are being trained by the foreign specialists in the laboratory.