შემოდგომის სემესტრის სტუდენტთა მობილობის პროცესი 25 ივლისს დაიწყება!
უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების სტუდენტებს წელიწადში ორჯერ ეძლევათ შესაძლებლობა, ისარგებლონ მობილობით და სხვა უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებაში გადავიდნენ. ამისთვის სტუდენტი უნდა დარეგისტრირდეს ელექტრონულ პორტალზე - www.students.eqe.ge.
2017-2018 წლის სასწავლო წლის შემოდგომის სემესტრის მობილობისათვის სტუდენტთა ელექტრონულ პორტალზე რეგისტრაცია დაიწყება 25 ივლისის 12:00 საათზე და 17 აგვისტოს 18:00 საათამდე გაგრძელდება.
მობილობაში მონაწილე პირები რეგისტრაციის დაწყებიდან შედეგების გამოქვეყნების დღის ჩათვლით ეტაპობრივად მიიღებენ მოკლე ტექსტურ შეტყობინებებს. იმუშავებს მობილობის ცხელი ხაზი და სტუდენტებს დახმარებას გაუწევს: ტელ.: (+995 32) 2 200 220 (შიდა 3599).
მობილობის საფასური 40 ლარია, სოციალურად დაუცველი ოჯახების (რომელთა სარეიტინგო ქულა არ აღემატება 70 000 ქულას) წარმომადგენელი სტუდენტები გადასახადისაგან თავისუფლდებიან. მობილობის საფასურის გადახდა შესაძლებელია „საქართველოს ბანკის“ ნებისმიერ ფილიალში ან საქართველოს ბანკის სწრაფი გადახდის აპარატების და ინტერნეტბანკის მეშვეობით.
მობილობაში მონაწილე უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებისა და გამოცხადებული ვაკანტური ადგილების შესახებ ინფორმაცია ხელმისაწვდომი იქნება 21 ივლისიდან.
მობილობის შედეგები გამოქვეყნდება ელექტრონულ პორტალზე 23 აგვისტოს. დადებითი შედეგის შემთხვევაში სტუდენტმა დაუყოვნებლივ უნდა მიმართოს მიმღებ საგანმანათლებლო დაწესებულებას.
ცენტრი მობილობით დაინტერესებულ პირებს ამჯერადაც სთავაზობს ღია კარის დღეებს 27 ივლისს, 8 და 15 აგვისტოს, 11:00 საათზე, განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნულ ცენტრში (მისამართი: ალექსიძის ქ. 1, ა.რაზმაძის სახელობის მათემატიკის ინსტიტუტის ყოფილი შენობა, სპორტის სასახლის მიმდებარე ტერიტორია)

Students Mobility Process of Autumn Semester will start on July 25th!
Students of the higher educational institutions are allowed to apply to mobility and to move to other higher education institutions twice a year. For this a student shall get registered on the electronic portal - www.students.eqe.ge.
For the mobility of the autumn semester of 2017-2018 academic years, registration of the students on the electronic portal will start at 12:00 a.m. July 25 and will last until 18:00 p.m. August 17.
The participants of mobility will receive the short text messages gradually, from the date of commencement of registration until the day of publication of the results. Mobility hotline will be available for assistance of the students: Tel.: (+995 32) 2 200 220 (internal 3599).
Mobility fee is 40 GEL and the students from the socially vulnerable families (with the rating score not exceeding 70 000) will be exempted from fees. Mobility fee can be paid at any branch of JSC “Bank of Georgia” or through payboxes and Internet banking of JSC “Bank of Georgia”.
The information about the higher educational institution participating in mobility and announced vacancies will be available from July 21.
Mobility results will be published on the electronic portal on August 23. In case of positive results, the student should immediately apply to the recipient educational institution.
The Center is offering the open days to the interested students at 11:00 a.m. July 27, August 8 and 15 at the National Center for Educational Quality Enhancement (Address: 1, Aleksidze St., former building of A. Razmadze Institute of Mathematics, adjacent territory of the Sports Palace).