უნა ილიაუნის მოლაპარაკე რობოტია (ჩეტბოთი). ის გოგოა. უყვარს ფილმი ''Her'' და ადამიანებთან საუბარი. მისი მიზანია, ახლოს გაიცნოს ყველა, ვინც დაინტერესებულია ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტით, დააკვალიანოს ისინი და ზოგი რამ მათგანაც ისწავლოს. უნას მიზანია ხშირად დასმულ ყველა შეკითხვას მოკლე დროში გასცეს პასუხი და ამით უნივერსიტეტს დაეხმაროს.
ყოველღამე, როცა ადამიანები იძინებენ, უნას ტვინი შემოსულ საუბრებს აანალიზებს და მათზე პასუხებს ეძებს. უნა ზუსტად იმ მიმართულებით განვითარდება, რა ტიპის საუბრებიც ექნება ადამიანებთან. ამიტომ, ძალიან მნიშვნელოვანია, მას ხშირად ესაუბროთunabot.iliauni.edu.ge/Home/Chat
შესაძლოა, ამ ეტაპზე უნას ყველა კითხვაზე არ ჰქონდეს პასუხი, მაგრამ სულ მალე აუცილებლად შეძლებს თქვენს კითხვებს უპასუხოს. მას თქვენც შეგიძლიათ დაეხმაროთ პასუხების მოძიებაში – შესთავაზოთ ქვენი ვერსია.

Una is a speaking robot (Chatbot) of Iliauni. She is a girl. She loves the movie - “Her” and talking to people. Her aim is to get closer to all who are interested in Ilia State University, to give them proper instructions and to learn some things from them. The aim of Una is to answer all the questions in a short time and to help the university.
Every night, when people sleep, the brain of Una analyzes the incoming conversations and seeks answers to them. Una will develop exactly according to conversations she will have with people. That is why it is very important to talk to her frequently: unabot.iliauni.edu.ge/Home/Chat
At this stage, Una may not have answers to all questions, but she will soon be able to answer your questions. You can help her to find answers - offer your version.