საზაფხულო ბანაკების პროექტის ფარგლებში, ხელვაჩაურის რაიონის, სალიბაურის სკოლა-პანსიონის ეკობანაკი 2017 წლის ივლის-სექტემბერში, რამდენიმე ნაკადად (თითოეულ ნაკადზე 150 მოსწავლე), 1500 მოსწავლეს უმასპინძლებს აღმოსავლეთ საქართველოდან. სალიბაურის ბანაკსაც საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო, მოსწავლეთა საზაფხულო ბანაკების პროექტის „დავისვენოთ და ვისწავლოთ ერთად“ ფარგლებში ერთობლივად ახორციელებს კავშირთან მდგრადი განვითარებისათვის „ეკოხედვა”.
ისევე, როგორც სხვა ბანაკებში, ეკობანაკში მე-7, მე-8, მე-9 კლასის მოსწავლეები იღებენ მონაწილეობას სხვადასხვა სოციალური კატეგორიიდან და მათთვისშედგენილი შემეცნებით-გასართობი აქტივობები ძირითადად ბუნებისდაცვისა და ჯანსაღი ცხოვრების წესის დამკვიდრების პოპულარიზაციას ემსახურება.
ბანაკი საქართველოს ვიცე-პრემიერმა, განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა ალექსანდრე ჯეჯელავამ აჭარის განათლების, კულტურისა და სპორტის მინისტრთან ინგა შამილიშვილთან ერთად დაათვალიერა.

In July-September 2017, 1500 pupils will be hosted from Eastern Georgia by several streams (150 pupils in each stream) within the framework of the Summer Camps Project by Eco Camp of boarding school in Salibauri village, Khelvachauri region. The Ministry of Education and Science of Georgia together with the Union for Sustainable Development “Ecovision” organizes Salibauri Camp within the framework of the Summer Camps Project of pupils "Let’s rest and learn together".
Just as in other camps, pupils of 7th, 8th and 9th grades take part in Eco Camp from different social categories and cognitive entertainment activities that are designed for them mainly serve the popularization of nature protection and healthy lifestyle.
The Vice Prime Minister of Georgia, Minister of Education and Science of Georgia, Aleksandre Jejelava, visited the camp together with the Minister of Education, Culture and Sports of Adjara, Inga Shamilishvili.