განათლების მინისტრი ბათუმის საგამოცდო ცენტრს ესტუმრა
საქართველოს ვიცე პრემიერი, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი ალექსანდრე ჯეჯელავა, აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის განათლების, კულტურისა და სპორტის მინისტრთან ინგა შამილიშვილთან ერთად, ბათუმის საგამოცდო ცენტრს ესტუმრა.
ბათუმის საგამოცდო ცენტრში, მშვიდი ვითარებაა. სხადასხვა საგნის პრაქტიკოსი მასწავლებლები თავიანთ კომპეტენციას ტესტირების გავლით ადასტურებენ.
წელს, შეფასებისა და გამოცდების ეროვნულ ცენტრში 27000-ზე მეტმა პრაქტიკოსმა მასწავლებელმა და მასწავლებლობის მსურველმა აპლიკანტმა გაიარა რეგისტრაცია.

The Minister of Education visited Batumi Examination Center
Vice Premier of Georgia, Minister of Education and Science of Georgia Aleksandre Jejelava, together with the Minister of Education, Culture and Sports of Autonomous Republic of Adjara, Inga Shamiliashvili,  visited Batumi Examination Center.
There is a calm situation at the Batumi Examination Center. Practitioners of different subjects certify their competence through testing.
This year, more than 27000 teacher practitioners and applicants willing to be teachers registered in the National Assessment and Examinations Center.