სემინარი პროფესიული კოლეჯების დირექტორებისთვის
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ორგანიზებითა და საზოგადოებრივი კოლეჯის „ახალი ტალღა“ ხელშეწყობით, პროფესიული საგანმანათლებლო დაწესებულებების დირექტორთათვის საინფორმაციო სემინარი გაიმართა.
სემინარს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველი მოადგილე, ქეთევან ნატრიაშვილი და საქართველოს პარლამენტის განათლების, მეცნიერების და კულტურის კომიტეტის თავჯდომარე, მარიამ ჯაში უძღვებოდნენ. მონაწილეებს პროფესიული განათლების სისტემაში მიმდინარე პროცესების შესახებ ინფორმაცია მიეწოდათ. ასევე, საგანმანათლებლო დაწესებულებების მხრიდან, მოხდა წარმატებული მაგალითების გაზიარება კერძო სექტორთან თანამშრომლობის ფარგლებში.
ღონისძიებას საჯარო და კერძო, პროფესიული საგანმანათლებლო დაწესებულებების წარმომადგენლები, აჭარის განათლების მინისტრი, მინისტრის მოადგილე, ა/რ დასაქმების სააგენტოს წარმომადგენლები და ტურიზმის სექტორში მოქმედი ადგილობრივი დამსაქმებლები ესწრებოდნენ.

Seminar for professional college directors
The information seminar for directors of vocational education institutions was organized by the Ministry of Education and Science of Georgia and with the support of Community College "New Wave".
First Deputy Minister of Education and Science of Georgia, Ketevan Natriashvili and chairman of the Committee on Education, Science and Culture, Mariam Jashi, led the seminar. Participants were informed about the ongoing processes in the professional education system. Educational institutions have also shared successful examples within the framework of cooperation with private sector.
The event was attended by representatives of public and private educational institutions, Minister of Education of Adjara, Deputy Minister, representatives of A / R Employment Agency and local employers operating in tourism sector.