მანავის მოსწავლეთა საზაფხულო ბანაკში
სოფელ მანავში, სამხედრო ბაზა ერთ-ერთი ლოკაციაა, რომელიც საზაფხულო სკოლების პროგრამის „დავისვენოთ და ვისწავლოთ ერთად“ ფარგლებში, ათასზე მეტ მოსწავლეს უმასპინძლებს. ამ ეტაპზე, ბანაკში ახალგაზრდების მესამე ნაკადი გადის ერთკვირიან შემეცნებით/გასართობ პროგრამას. ბანაკი საქართველოს ვიცე-პრემიერმა, განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა ალექსანდრე ჯეჯელავამ და საქართველოს თავდაცვის მინისტრმა ლევან იზორიამ მოინახულეს. მთავრობის წევრები მოზარდებისთვის განკუთვნილ აქტივობებსა და მათ საცხოვრებელ პირობებს გაეცნენ. მოგვიენებით ალექსანდრე ჯეჯელავამ და ლევან იზორიამ მოზარდებთან ერთად ისადილეს. ღონისძიებას სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა მინისტრის მოადგილე რევაზ ჯაველიძე და ბავშთა და ახალგაზრდობის ეროვნული ცენტრის უფროსი გიგა გაბელაია დაესწრნენ.
ბანაკში ერთკვირიანი პროგრამის მიხედვით, ერთი დღე სამხედრო თემას ეთმობა. საქართველოს შეიარაღებული ძალების სახმელეთო ჯარების აღმოსავლეთ სარდლობის სამხედრო მოსამსახურეები სკოლის მოსწავლეებს საქართველოს შეიარაღებული ძალების შესახებ ინფორმაციას აწვდიან. ქართველი სამხედროები მოზარდებს ექსტრემალურ სიტუაციაში თვითგადარჩენის უნარებსაც აცნობენ. გარდა ამისა, პროგრამა არაერთ შემეცნებით და სახალისო თემებს მოიცავს სხვადასხვა სფეროში.
საზაფხულო სკოლების პროგრამას საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო თავდაცვის და სპორტისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს ერთად ახორციელებს.

In the summer camp of the pupils of Manavi
The military base is one of the locations in the village of Manavi, which will host more than 1,000 students within the summer school program "Let’s relax and learn together". At this stage, the third stream of young people in the camp passes a weekly cognitive / entertaining program. Vice Prime Minister of Georgia, Minister of Education and Science Aleksandre Jejelava and the Minister of Defense of Georgia Levan Izoria visited the camp. The members of the government got acquainted with the activities of the teenagers and their living conditions. Later, Aleksandre Jejelava and Levan Izoria had a dinner together with the teenagers. The event was attended by Deputy Minister of Sports and Youth Affairs Revaz Javelidze and Head of Children and Youth National Center Giga Gabelaia.
According to a one-week program in the camp, one day is dedicated to a military theme. The military servants of Eastern Command of the Land Troops of the Armed Forces of Georgia are giving information to schoolchildren about the Armed Forces of Georgia. The military servicemen of Georgia are aware of the skills of self-surviving in extreme situations. In addition, the program includes a number of cognitive and fun topics in different areas.
The Summer Schools Program is implemented by Ministry of Education and Science of Georgia together with the Ministry of Defense and Sports and Youth.