გერმანული გამოცდილება დუალური განათლების ხარისხის უზრუნველსაყოფად
გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის ორგანიზაციის (GIZ)-ის ფინანსური და ორგანიზაციული მხარდაჭერით, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსა და განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრის წარმომადგენლები დუალური განათლების ხარისხის უზრუნველყოფის სისტემის გაცნობის მიზნით, გერმანიაში იმყოფებოდნენ.
ვიზიტის ფარგლებში შეხვედრები შედგა პროფესიული განათლების ფედერალური ინსტიტუტის, სავაჭრო-სამრეწველო პალატების, დარგობრივი ასოციაციების, პროფესიული საგანმანათლებლო დაწესებულებების, კომპანიათაშორისი სასწავლო ცენტრების, დუალურ სწავლებში ჩართული ტურისტული, სამშენებლო და მევენახეობა-მეღვინეობის ბიზნესის წარმომადგენლებთან, ასევე პროფესიულ სტუდენტებთან.
განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრში აქტიურად მიმდინარეობს მუშაობა პროფესიული განათლების ხარისხის უზრუნველყოფის სისტემის განახლებასა და გაძლიერებაზე, რომელიც დუალური განათლების ხარისხის უზრუნველყოფის მექანიზმებსაც ითვალისწინებს.

By financial and organizational support of the German International Cooperation Organization (GIZ), the representatives of the Ministry of Education and Science of Georgia and the National Center for Educational Quality Enhancement went to Germany in order to get acquainted with the Dual Education Quality Assurance System in Germany.
Within the framework of the visit meetings were held with the representatives of Vocational Education Federal Institute, Trade and Industrial Chambers, Field Associations, Vocational Education Institutions, Intercompany Training Centers, Tourist, Construction and Viticulture and Wine businesses engaged in dual studies, as well as with vocational students.
The National Center for Educational Quality Enhancement is actively working on upgrading and strengthening of the Vocational Education Quality Assurance System, which envisages the mechanisms for quality assurance of dual education.