შვეიცარიის მთავრობა აცხადებს სასტიპენდიო აპლიკაციების მიღებას 2018-2019 წლის აკადემიური წლისათვის. სტიპენდიები სრულად ფინანსდება შვეიცარიის მთავრობის მიერ და განკუთვნილია უცხოელი სტუდენტებისა და მეცნიერებისათვის.
ძირითადი სასტიპენდიო მოთხოვნებია: უნივერსიტეტის ხარისხი, გამორჩეული კვლევითი გამოცდილება და პოტენციალი, ინგლისურის ან შვეიცარიის რომელიმე ოფიციალური ენის საფუძვლიანი ცოდნა.
სტიპენდიების ხანგრძლივობა დამოკიდებულია იმ პროგრამაზე, რომელსაც აპლიკანტი აირჩევს და შესაძლებელია გაგრძელდეს 1-დან 3 წლამდე. საქართველოში შვეიცარიის საელჩოში, განაცხადების წარდგენის ბოლო ვადაა 2017 წლის 20 ნოემბერი.

Scholarships of the Government of Switzerland
The Government of Switzerland announces acceptance of scholarship applications for the academic years 2018-2019. Scholarships are fully funded by the Government of Switzerland and are intended for foreign students and scholars.
Key scholarship requirements include: university degree, distinctive research experience and potential, knowledge of English and any official language of Switzerland.
The duration of scholarship depends on the program that the applicant will choose and it can last from 1 to 3 years. The deadline for submission of applications in Embassy of Switzerland in Georgia is November 20, 2017.