განათლების საერთაშორისო ცენტრში 2017 წლის საზღვარგარეთ კვალიფიკაციის ამაღლების პროგრამაზე აპლიკაციების მიღება დასრულდა
07.08.2017
განათლების საერთაშორისო ცენტრში 2017 წლის საზღვარგარეთ კვალიფიკაციის ამაღლების პროგრამაზე აპლიკაციების მიღება დასრულდა. პროგრამის ფარგლებში სულ 34 განაცხადი შემოვიდა.
ამ სასტიპენდიო პროგრამის მეშვეობით სახელმწიფო (საბიუჯეტო) დაწესებულებაში დასაქმებული პირები შეძლებენ საზღვარგარეთ კვალიფიკაციის ამაღლების პროგრამის გავლის გზით თეორიული ცოდნის, პრაქტიკული უნარების, პროფესიული ჩვევების გაუმჯობესებას. კვალიფიკაციის ამაღლების პროგრამის შინაარსი და თემატიკა უნდა შეესაბამებოდეს დაკავებული თანამდებობით დაკისრებული საქმიანობის შინაარსს.
კვალიფიკაციის ამაღლების პროგრამა შეიძლება იყოს არაუმეტეს 3 თვის ვადის ხანგრძლივობის. კონკურსის საფუძველზე გაიცემა სრული ან ნაწილობრივი დაფინანსება.
გამარჯვებულის გამოვლენისა და კონკურსის ჩატარებასთან დაკავშირებულ სხვადასხვა საკითხებზე გადაწყვეტილებას იღებს საკონკურსო კომისია. კომისიის შემადგენლობასა და უფლებამოსილებას ამტკიცებს ცენტრის აღმასრულებელი დირექტორი. კონკურსანტების შეფასების კრიტერიუმებსა და შეფასების ფორმებს შეიმუშავებს და ამტკიცებს საკონკურსო კომისია.
საკონკურსო კომისიის მიერ ელექტრონული განაცხადისა და თანდართული დოკუმენტაციის შეფასება ხდება შეფასების ელექტრონული სისტემის მეშვეობით. ქულების მაქსიმალური რაოდენობაა 100 ქულა.
კონკურსი შედგება სამი ეტაპისაგან:
პირველი ეტაპი - ელექტრონული განაცხადისა და შესაბამისი დოკუმენტაციის ადმინისტრაციული (ფორმალური) შემოწმება. არასრული განაცხადი არ განიხილება. ცენტრი უფლებამოსილია კონკურსანტს მოსთხოვოს წარმოდგენილი დოკუმენტის დაზუსტება. ელექტრონული განაცხადისა და შესაბამისი დოკუმენტაციის ადმინისტრაციულ (ფორმალურ) შემოწმებას ახორციელებს ცენტრის აკადემიური პროგრამებისა და საერთაშორისო პროექტების სამსახური.
მეორე ეტაპი - ელექტრონული განაცხადების შინაარსობრივი შეფასება. ელ. განაცხადისა და თანდართული დოკუმენტაციის შინაარსობრივი შეფასების საფუძველზე კონკურსანტი შესაბამისი ქულის დაგროვების შემთხვევაში, თუკი ასეთი იქნა დადგენილი, გადადის კონკურსის მესამე ეტაპზე. მეორე ეტაპზე კონკურსანტმა შეიძლება დააგროვოს მაქსიმუმ 50 ქულა.
მესამე ეტაპი - გასაუბრება. აღნიშნულ ეტაპზე კონკურსანტმა შეიძლება დააგროვოს მაქსიმუმ 50 ქულა.
კონკურსის დასრულებისას ჯამდება კონკურსის მეორე და მესამე ეტაპებზე დაგროვილი საშუალო ქულები, რის საფუძველზეც ვლინდება კონკურსის საბოლოო შედეგი.

Applications for the Qualification Raising Program 2017 in the International Center for Education abroad have been completed
07.08.2017
Through this scholarship program, persons employed in the state (budget) institution will be able to improve theoretical knowledge, practical skills, professional skills through study of Qualification Raising Program abroad. Content and theme of the qualification raising program shall comply with the content of the activity imposed by the position.
The Qualification Raising Program can last no more than 3 months. A full or partial funding is issued based on the contest.
The Contest Commission makes decision on various issues related to the reveal of the winner and holding of contest. The executive director of the Center approves the membership and authority of the Commission. Assessment criteria and evaluation forms of contestants will be elaborated and approved by the Contest Commission.
The Contest Commission evaluates the electronic application and attached documents through the electronic system of evaluation. The maximum number of points is 100 points.
The Contest consists of three stages:
First stage - administrative (formal) examination of electronic application and relevant documents. Incomplete application is not considered. The Center is entitled to require from the contestant to specify the submitted document. The administrative (formal) examination of electronic application and relevant documentation is carried out by the Center's Academic Programs and International Projects Service.
Second stage - content evaluation of electronic applications. On the basis of electronic application and the content evaluation of the attached documents, in case of collecting the relevant scores, the applicant, if it has been established so, is transferred to the third stage of the contest. At the second stage, the contestant can collect maximum 50 points.
The third stage - interview. At the given stage, the contestant may collect maximum 50 points.
At the completion of the contest, the collected average scores on the second and third stages of the contest are summarized, on the basis of which the final result of the contest will be revealed.