გერმანელი ექპერტების შემაჯამებელი შეხვედრა
გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის ორგანიზაციისა (GIZ) და ორგანიზაცია  „სენიორ ექსპერტების სამსახურის“ (SES) წარმომადგენლებთან შემაჯამებელი შეხვედრა გაიმართა. შეხვედრის ფორმატში ერთობლივი პროექტის შედეგები შეაჯამეს,  რომელიც  პროფესიულ კოლეჯებში პედაგოგთა საჭიროებების დადგენას ითვალისწინებდა.
პროექტის ფარგლებში, გერმანელმა ექსპერტებმა  ტურიზმის პროგრამის განმახორციელებელი პროფესიული კოლეჯების პედაგოგთა საჭიროებები შეისწავლეს  დუალური სწავლების დანერგვის მიმართულებით და განსახორციელებელი ცვლილებების შესახებ ანგარიში მოამზადეს. გარდა ამისა, ექსპერტებმა თბილისისა და რეგიონების პროფესიული განათლების პედაგოგებისთვის ტურიზმის მიმართულებით  მასტერკლასები ჩაატარეს. პროცესში საქართველოს 12 პროფესიული კოლეჯი იყო ჩართული.
შემაჯამებელ შეხვედრა საქართველოს განთლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველი მოადგილე ქეთევან ნატრიაშვილი

Summarizing Meeting of German Experts
The meeting was held with representatives of German International Cooperation Organization (GIZ) and organization "Senor Experts Service" (SES). In the format of the meeting the results of the joint project were summarized, which envisaged establishment of teachers' needs in vocational colleges.
Within the framework of the project, German experts studied the needs of teachers of vocational colleges carrying out tourism programs in direction of dual studies implementation and prepared a report on changes to be carried out. Besides, experts have conducted master classes in direction of tourism for vocational education teachers in Tbilisi and regions. 12 professional colleges were involved in the process.
First Deputy Minister of Education and Science of Georgia Ketevan Natriashvili attended the meeting.