ალექსანდრე ჯეჯელავამ კორეელ დიპლომატს უმასპინძლა
საქართველოს ვიცე-პრემიერი, განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი ალექსანდრე ჯეჯელავა კორეის საელჩოს საქმეთა დროებით რწმუნებულს საქართველოში კიმ ინ ჰანს შეხვდა და განათლებისა და მეცნიერების მიმართულებით საქართველოში არსებული ვითარება და სამომავლო გეგმები გააცნო.
შეხვედრაზე აღინიშნა, რომ ქართული მხარისთვის მნიშვნელოვანია კორეის გამოცდილების გაზიარება განათლების ყველა საფეხურზე და მეცნიერების მიმართულებით, პირდაპირი კავშირის დამყარება ორი ქვეყნის უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებსა და სამეცნიერო-კვლევით ერთეულებს შორის, ასევე მისასლმებელია თუ განხორციელდება აკადემიური და ადმინისტრაციული პერსონალის, მკვლევარებისა და სტუდენტთა გაცვლა.
მხარეები ასევე შეეხნენ მომავალი წლისთვის კორეაში საქართველოს კვირეულის მოწყობის საკითხს, რაც ორივე ქვეყნის ინტერესებში შედის და ხელს შეუწყობს საქართველოს კულტურის, ისტორიისა და თანამედროვე ყოფის შესახებ ცნობიერების ამაღლებას, ორ ქვეყანას შორის სხვადასხვა მიმართულებით ურთიერთობების გაღრმავებას.

Aleksandre Jejelava hosted the Korean diplomat
Vice Prime Minister of Georgia, Minister of Education and Science Aleksandre Jejelava met with Kim In Hans, a temporary trustee of the Korean Embassy in Georgia and introduced current situation in Georgia and future plans in the field of education and science.
At the meeting it was noted that it is important for the Georgian side to share experience in all levels of education and science, make direct links between higher education institutions and scientific research units of two countries, the exchange of academic and administrative staff, researchers and students is also welcomed.
The sides also discussed the issue of arrangement of Georgian week in Korea for the next year, which is interesting for both countries and will promote awareness about culture, history and modern life of Georgia and strengthen relations between two countries in different directions.