დაიწყო სასკოლო ჩემპიონატი
განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველმა მოადგილემ კოკა სეფერთელაძემ საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის მეორე კორპუსის სააქტო დარბაზში მხიარულთა და საზრიანთა გუნდებს შორის თბილისის სასკოლო ჩემპიონატი გახსნა.
მხიარულთა და საზრიანთა ჩემპიონატი თბილისის მასშტაბით ტარდება და მასში დედაქალაქის 60 საჯარო სკოლა მონაწილეობს, ჩემპიონატი 3 ეტაპად ჩატარდება. მაისის ბოლოს მეორე ეტაპზე 20 საუკეთესო გუნდიდან  6 ფინალისტი  გამოვლინდება  და  საბოლოოდ კი ერთი სკოლა გახდება თბილისის ჩემპიონი.
ღონისძიების ორგანიზატორები არიან განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო, თბილისის მერია და კავშირი ”მხიარულები და საზრიანები ახალგაზრდობისათვის”.

The School Competition Started
The First Deputy Minister, Koka Seperteladze opened the school competition between the Clubs of Funny and Inventive at the hall of the second building of Georgian Technical University.
The competition of the Club of Funny and Inventive is being held throughout the whole Georgia. 60 Tbilisi public schools take participation in it. The competition is being carried out in three rounds. 6 finalists among the best 20 groups will be identified at the end of May. Finally, one school will become the champion of Tbilisi.
The event is organized by the Ministry of Education and Science, Tbilisi City Hall and the union of Funnies and Smart for the Youth.