სამინისტრო აცხადებს კონკურსს სკოლის მოსწავლეებში შრომითი უნარების განვითარების მიზნით
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო ახალი სასწავლო წლისთვის იწყებს ახალი პროგრამის განხორცილებას საჯარო სკოლებში, რომელიც ხელს შეუწყობს მოსწავლეებში შრომითი უნარების განვითარებას.
საუკეთესო საერთაშორისო პრაქტიკის თანახმად, სკოლის ასაკში შრომითი/პროფესიული უნარების გამომუშავება მნიშვნელოვნად ზრდის მოსწავლეთა მოტივაციას, ხელს უწყობს მათი აკადემიური მიღწევების გაუმჯობესებას და ეხმარება განათლების შემდგომ საფეხურზე ეფექტურ გადასვლაში. სწორედ ამ მიზნით სამინისტრო აცხადებს კონკურსს საუკეთესო პროექტების გამოსავლენად!
კონკურსში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად ავტორიზებულ პროფესიული საგანმანათლებლო პროგრამების განმახორციელებელ დაწესებულებებს. დაინტერესების შემთხვევაში, აღნიშნულმა დაწესებულებებმა, ბენეფიციარ სკოლასთან/სკოლებთან უნდა გააფორმონ თანამშრომლობის მემორანდუმები და მასთან/მათთან თანამშრომლობით მოამზადონ საკონკურსო განაცხადი/განაცხადები (იხ. დანართი: საკონკურსო განაცხადის ფორმა) და წარმოადგინონ საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროში.
საკონკურსო განაცხადების მიღების ბოლო ვადაა 2017 წლის 10 სექტემბერი.
კონკურსი საშუალებას აძლევს განათლების ყველა საფეხურის საგანმანათლებლო დაწესებულებას, გაერთიანდნენ და ურთიერთთანამშრომლობის გზით, მოსწავლეების სასკოლო ცხოვრება გახადონ უფრო საინტერესო და მრავალფეროვანი.
სამინისტროს მხრიდან ასევე მომზადებულია მეთოდოლოგიური რეკომენდაციების დოკუმენტი, რომელიც დაინტერესებულ საგანმანათლებლო დაწესებულებებს მკაფიო წარმოდგენას შეუქმნის შრომითი უნარების განმავითარებელი აქტივობების მიზნების, განხორციელების გზების, მოსწავლეთა შეფასებისა და სხვა მნიშვნელოვანი საკითხების შესახებ.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო გისურვებთ წარმატებებს!
შეკითხვების შემთხვევაში, გთხოვთ, დაუკავშირდეთ საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ცხელ ხაზს: 2 200 220

The Ministry of Education and Science of Georgia announces contest for the development of labor skills of pupils
16.08.2017
According to the best international practice, the development of labor / professional skills in school age significantly increases the motivation of pupils, promotes improvement of their academic achievements and helps them in effective transition to the following stage of higher education. For this purpose, the Ministry announces contest for revealing the best projects!
The authorized institutions implementing vocational educational programs in accordance with the Georgian legislation can participate in the contest. In case of interest, the above mentioned institutions shall sign memorandums of cooperation with the beneficiary school / schools and prepare by cooperation with it/them contest application / applications (see the Appendix: Contest Application form) and submit to the Ministry of Education and Science of Georgia.
Deadline for submission of contest applications is September 10, 2017.
The contest allows students of all levels of educational institutions to unite and through mutual cooperation make school life more interesting and various.
The Ministry has also prepared a methodological recommendation document that will give the interested educational institutions a clear understanding of the goals, implementation methods, assessment of pupils and other important issues.
The Ministry of Education and Science of Georgia wishes you success!
If you have questions, please contact the hot line of the Ministry of Education and Science of Georgia: 2200220