სკოლის დირექტორებისთვის და ფასილიტატორებისთვის ტრენინგები გრძელდება
სკოლის მართვის გაუმჯობესების საკითხებზე დირექტორებისა და ფასილიტატორებისთვის ტრენინგების ციკლი გრძელდება, რომელსაც  „ათასწლეულის გამოწვევის ფონდი - საქართველოს“ მასწავლებელთა და სკოლის დირექტორთა პროფესიული განვითარების პროექტის ფარგლებში მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრი ახორციელებს.
ხარაგაულის, ხონისა და ჭიათურის  სკოლებიდან, ტრენინგში  ამჯერად  170-მდე დირექტორი და შერჩეული ფასილიტატორი  მონაწილეობს, რომლის მუშაობას საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილეები ლია გიგიური და ქეთი ნატრიაშვილი გაეცნენ და მონაწილეებს პროფესიული განათლების მნიშვნელობაზე, სამინისტროს გეგმებსა და სკოლებში დაგეგმილ ცვლილებებზე ინფორმაცია მიაწოდეს.
ლიდერობის აკადემიის სატრენინგო პროგრამის მიზანია, ხელი შეუწყოს საჯარო სკოლების დირექტორებს, ეფექტიანად მართონ სკოლა და შექმნან მოსწავლეზე ორიენტირებული სასწავლო გარემო.  ასევე, მასწავლებლებში განავითაროს ლიდერობის და თანამშრომლობის  უნარ-ჩვევები.
ლიდერობის აკადემია სამი დონისაგან შედგება და წარმოადგენს ტრენინგ-მოდულების ერთობლიობას, რომელიც 2016 წლის 15 აგვისტოს დაიწყო და 2018 წლის ბოლომდე ეტაპობრივად გაგრძელდება. პროგრამაში ყველა საჯარო სკოლის დირექტორია ჩართული.  ტრენინგები ტარდება როგორც თელავში, ასევე ბაზალეთსა და წყალტუბოში.

Trainings for School Directors and Facilitators Continue
The training cycle on the issue of improvement of school management, implemented by the National Center for Teacher Professional Development within the frameworks of teachers’ and school directors’ professional development project of “Millennium Challenge Account – Georgia”, continues for directors and facilitators.
This time 170 directors and selected facilitators from Kharagauli, Khoni and Tchiatura schools take part in the training. Deputies Minister of Education and Science of Georgia - Lia Gigiuri and Keti Natriashvili got acquainted with the works of the participants and deliver them the information on importance of vocational education, plans of the Ministry and the changes scheduled in schools.
The training program of the Leadership Academy aims to support directors of the public schools to manage school effectively and to create pupil-oriented learning environment, as well as to develop skills of leadership and cooperation in teachers.
Leadership Academy consists of three levels and is a combination of training-modules that was initiated on August 15, 2016 and will continue gradually by the end of 2018. The directors of all public schools are involved in the program. Trainings are held in Telavi, as well as in Bazaleti and Tskaltubo.