ეროვნული სასწავლო გეგმის რევიზიის პროცესში ახალი პარტნიორი ერთვება
VII, VIII, IX კლასების ეროვნული სასწავლო გეგმის განვითარების პროცესში კიდევ ერთი ორგანიზაცია - პარტნიორობა ადამიანის უფლებებისთვის - ჩაერთვება, რომელიც ეროვნული სასწავლო გეგმის დეპარტამენტის ექსპერტებთან ერთად,  სამოქალაქო განათლების სტანდარტზე ბავშვთა უფლებების დაცვის მიმართულებით იმუშავებს.
თანამშრომლობის ფარგლებში გარდა სტანდარტზე მუშაობისა, გათვალისწინებულია საინფორმაციო-საგანმანათლებლო რესურსების მომზადება მოსწავლეებისა და პედაგოგებისთვის; ტრენინგებისა და სამუშაო შეხვედრების ჩატარება 15 საპილოტე სკოლაში შემდეგ საკითხებზე: ბავშვის უფლებების დაცვა, ურთიერთობა პოლიციასთან, სასამართლოსთან, როგორ უნდა მიმართოს მათ, ასევე საერთაშორისო ორგანიზაციებს და ა.შ.
აღნიშნული აქტივობები განხორციელდება ევროკავშირის დაფინანსებით და გაეროს ბავშვთა ფონდის (UNICEF) მხარდაჭერით არსებული პროექტის - მართლმსაჯულების მისაწვდომობის უფლება ბავშვებისთვის - ფარგლებში.

Another organization - Partnership for Human Rights - will be involved in the process of development of National Curriculum of VII, VIII, IX grades, which will work in the direction of protection of rights of children on Civic Education standard together with experts of the department of National Curriculum.
Within the framework of cooperation, except work on the standard, the following is envisaged: preparation of informational and educational resources for pupils and teachers; trainings and workshops at 15 pilot schools on the following issues: protection of child rights, relationship with police, court, how to apply them, as well as international organizations, etc.
These activities will be implemented by EU funding and by support of UNICEF within the framework of existing project- Right of Access to Justice for Children.