სკოლის მართვისა და ლიდერობის კონფერენცია გაიმართა
„ათასწლეულის გამოწვევის ფონდი-საქართველოს“ მასწავლებელთა და სკოლის დირექტორთა პროფესიული განვითარების პროექტის ფარგლებში, საჯარო სკოლის დირექტორებისთვის „სკოლის მართვისა და ლიდერობის კონფერენცია“ გაიმართა. კონფერენციის მიზანს, სკოლის მართვისა და პროფესიული განვითარების მიმართულებით საუკეთესო პრაქტიკის გაზიარება წარმოადგენდა.
კონფერენციაზე დირექტორებმა თავიანთ კოლეგებს მათ მიერ ჩატარებული ტრენინგების შედეგად მიღებული გამოცდილება გაუზიარეს და, ამავდროულად, თავად გაეცნენ საუკეთესო საერთაშორისო პრაქტიკას სკოლის მართვისა და პროფესიული განვითარების მიმართულებით. ასევე მიიღეს მონაწილეობა დისკუსიაში განათლების მართვის სფეროში არსებული ტენდენციების, მიღწევებისა და გამოწვევების შესახებ.
კონფერენციის მუშაობაში მონაწილეობა საქართველოს ვიცე-პრემიერმა, განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა ალექსანდრე ჯეჯელავამ მიიღო. ღონისძიებას 200-ზე მეტი საჯარო სკოლის დირექტორი და განათლების სპეციალისტი ესწრებოდა.

School Management and Leadership Conference was held
Within the framework of professional development project of teachers and directors of "Millennium Challenge Account-Georgia", School Management and Leadership Conference was held for directors of public schools. The goal of the conference was to share the best practice in direction of school management and professional development.
At the conference the directors shared the practice which they acquired as a result of the trainings held and, at the same time, got acquainted with the best international practice in direction of school management and leadership conference. They have also participated in discussion in the field of education management about existing tendencies, achievements and challenges.
The Vice Prime Minister of Georgia, Minister of Education and Science of Georgia, Aleksandre Jejelava has participated in the working process of conference. The event was attended by more than 200 directors of schools and education specialists.