პროგრამის „ვისწავლოთ საქართველოში“ ფარგლებში საერთაშორისო კონფერენცია გაიმართა
ქართულ საგანმანათლებლო სივრცეში უცხო ქვეყნის მოქალაქეთა მაქსიმალური ჩართულობის მიზნით, საერთაშორისო საგანმანათლებლო კონფერენციია „უმაღლესი განათლების ინტერნაციონალიზაცია და საერთაშორისო სარეიტინგო სისტემები“ მიმდინარეობს. კონფერენცია საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს პროგრამის "ვისწავლოთ საქართველოში" ფარგლებში ტარდება და ხელს უწყობს საქართველოს უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების ინსტიტუციონალურ განვითარებას და საქართველოს ცნობადობას გაზრდას საერთაშორისო ასპარეზზე.
საერთაშორისო რეიტინგები უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში განათლების ხარისხისა და კვლევის ყველაზე მყარი და მნიშვნელოვანი მაჩვენებელია, ამიტომ საერთაშორისო რეიტინგებში ქართული უნივერსიტეტების გამოჩენა და პოზიციების გაუმჯობესება მნიშვნელოვანია საქართველოს საგანმანათლებლო პოტენციალისა და ცნობადობის ზრდისთვის. სწორედ ამიტომ, კონფერენციში მონაწილეობას იღებენ უმაღლესი განათლების მიმართულებით წამყვანი საერთაშორისო სარეიტინგო კომპანიები, როგორიცაა Times Higher Education - World University Rankings, U-Multirank, რომლებიც ქართულ უნივერსიტეტებს აცნობენ მათი წარმატების მიღწევის მეთოდოლოგიას და საქართველოს უნივერსიტეტებს ცნობადობის ამაღლების მიზნით, რეკომენდაციებს გაუწევენ.
კონფერენციას საქართველოს უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებთან და მოწვეულ სტუმრებთან ერთად, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე თეიმურაზ მურღულია და განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრის ხელმძღვანელი თამარ სანიკიძე ესწრებოდნენ.

The international conference was held within the framework of program "Learn in Georgia"
International Education Conference "Internationalization of Higher Education and International Rating Systems" is being held in order to maximally engage foreign citizens in Georgian educational space. The conference is being held within the framework of the program "Learn in Georgia" of the Ministry of Education and Science of Georgia and promotes institutional development of Georgian higher education institutions and increasing awareness of Georgia on international arena.
International ratings are the highest and most important indicators of quality and research of education in higher education institutions, therefore, the appearance of Georgian universities in international ratings and improvement of positions is important for increasing educational potential and awareness of Georgia. That's why leading international rating companies like Times Higher Education - World University Rankings, U-Multirank that will share with the Georgian Universities their methodology of achieving success and will provide recommendations in order to raise awareness of Georgian universities, take part in the conference.
The conference was attended by the Deputy Minister of Education and Science of Georgia Teimuraz Murghulia and Head of the National Center for Educational Quality Enhancement Tamar Sanikidze together with high educational institutions and invited guests.