წარმატებული მოსწავლეები დასაჩუქრდნენ
ეროვნული სასწავლო ოლიმპიადებისა და ინფორმატიკის ტურნირის გამარჯვებული მოსწავლეები დაჯილდოვდნენ. მოსწავლეებს ჯილდოები საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ ლია გიგაურმა, პარლამენტის წევრებმა: მარიამ ჯაშმა, გენადი მარგველაშვილმა და ლევან გოგიჩაიშვილმა გადასცეს.
ეროვნული სასწავლო ოლიმპიადა ყოველწლიურად ტარდება და მასში საშუალოდ, 100 000-მდე მოსწავლე იღებს მონაწილეობას. წელს ოლიმპიადის შედეგად  124 გამარჯვებული მოსწავლე გამოვლინდა. მოპოვებული ადგილების შესაბამისად, მოსწავლეები დაჯილდოვდნენ - 1000, 700, 500 და 50 ლარის ღირებულების კომპიუტერული ტექნიკისა და აქსესუარების სასაჩუქრე ბარათებით და დიპლომებით. ასევე, მადლობის სიგელები გადაეცა რეიტინგული სიების მიხედვით გამოვლენილ 36 წარმატებულ სკოლას.
მნიშვენლოვანია აღინიშნოს, რომ ფიზიკის, მათემატიკის, ინფორმატიკის, ქიმიისა და ბიოლოგიის საერთაშორისო სასწავლო ოლიმპიადებში მონაწილოების მისაღებად, ეროვნული ნაკრები გუნდების წევრობის კანდიდატები სწორედ ამ წარმატებული მოსწავლეებისაგან შეირჩა. მათი შემდგომი დამატებითი მომზადება და საერთაშორისო ოლიმპიადებში მონაწილეობა სამინისტრომ სრულად უზრუნველყო. წელს, მოსწავლეები საერთაშორისო ოლიმპიადებიდან ერთი ოქროს, 4 ვერცხლისა და 9 ბრინჯაოს მედლით და ერთი წამახალისებებლი სიგელით დაბრუნდნენ. აღსანიშნავია, რომ ქართველმა მოსწავლეებმა კონკურენციას 100-ზე მეტი ქვეყნის წარმატებულ მოსწავლეებს გაუწიეს, რაც საქართველოში მათი მაღალი დონის მომზადების შედეგია.

Successful pupils were awarded
The winners of the National Training Olympiads and Informatics Tournament were awarded. The students were awarded by Deputy Minister of Education and Science of Georgia Lia Gigauri, MPs: Mariam Jashi, Genadi Margvelashvili and Levan Gogichaishvili.
The National Training Olympiad is held annually, with participation of about 100,000 pupils at average rate. This year, 124 winning pupils were revealed. In accordance with the obtained places, pupils were awarded with the gift cards and diplomas of computer technique and accessories of 1000, 700, 500 and 50 GEL. Also, the Certificates of Gratitude were awarded to 36 successful schools identified by the ratings.
It is important to note that candidates for the national team teams were selected from these successful pupils in order to participate in the International Training Olympiads of Physics, Mathematics, Informatics, Chemistry and Biology. The Ministry has fully provided them with additional training and participation in international Olympiads. This year, pupils returned from International Olympiads with one golden, 4 silver and 9 bronze medals and one Certificate of Gratitude. It is worth mentioning that Georgian pupils have competed with more than 100 successful pupils, which is the result of their high level training in Georgia.