პედაგოგების „სპორტული კვირეული-2017“ გაიმართა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მხარდაჭერით, „საქართველოს სასკოლო სპორტის ეროვნული ფედერაციის“, „საქართველოს ფიზიკური აღზრდისა და სპორტის განვითარების კავშირისა“ და „სპორტულ კლუბ მორკინალი 2011“-ის ორგანიზებით, 2017 წლის 1 ოქტომბრიდან 5 ოქტომბრის ჩათვლით მასწავლებლის დღის აღსანიშნავად პედაგოგებს შორის „სპორტული კვირეული-2017“ გაიმართა.
ღონისძიების მიზანი იყო სხვადასხვა საგნის პედაგოგების ფიზიკურ აქტივობებში ჩართვა, მათი მოტივაციის ამაღლება და სპორტის პოპულარიზაცია. კვირეულში მონაწილეობა  120-ზე მეტი სკოლის სხვადასხვა საგნის პედაგოგმა მიიღო.
სპორტული კვირეულის ფარგლებში, თბილისის რაიონის გუნდები ერთმანეთს ფრენბურთში, მაგიდის ჩოგბურთში, ნარდში,   ხელბურთსა და   ფეხბურთში ეჯიბრებოდნენ. საერთო გუნდურ ჩათვლაში გლდანი-ნაძალადევის სხვადასხვა სკოლის პედაგოგებისგან შემდგარმა გუნდმა გაიმარჯვა.
"სპორტული კვირეული - 2017"-ის პარტნიორები არიან: საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო, საქართველოს ფიზიკური აღზრდისა და სპორტის სასწავლო სახელმწიფო უნივერსიტეტი, საქართველოს ხელბურთის ეროვნული ფედერაცია, საქართველოს ნარდის ასოციაცია.

Sports Week of Teachers - 2017 was held
With the support of the Ministry of Education and Science of Georgia, “Georgian National Sports Federation”, “Georgian Physical Education and Sport Development Union” and “Sports Club Morkinali 2011”, “Sports Week-2017” was held between teachers from October 1 to October 5 in order to celebrate the Teacher’s Day.
The aim of the event was to involve teachers of different subjects in physical activities, raise their motivation and popularize sports. More than 120 school  teachers of different subjects participated in the week.
Within the framework of the Sports Week, teams of Tbilisi Region competed in handball, table tennis, backgammon, handball and football. A team comprised of teachers from different schools of Gldani-Nadzaladevi won the overall team.
Partners of “Sports Week - 2017” are: Ministry of Education and Science of Georgia, Georgian Physical Education and Sport Teaching University, Georgian Handball National Federation, Georgian Backgammon Association.