ქართულ-ესტონური პროექტის შემაჯამებელი კონფერენცია
ქართულ-ესტონური თანამშრომლობის ფარგლებში, რიგით მე-4 პროექტის ,,ესტონეთის მოწინავე პრაქტიკა საქართველოში, სახელობო განათლების კონკურენტუნარიანობის ამაღლების მიზნით“ დასკვნითი კონფერენცია გაიმართა, სადაც პროექტის შედეგები და სამომავლო თანამშრომლობის გეგმები განიხილეს. პროექტში აქტიურად მონაწილეობდა სსიპ საზოგადოებრივი კოლეჯი "ახალი ტალღა".
აღნიშნული პროექტის ფარგლებში  8 პროფესიული კოლეჯის მენეჯმენტი და 50  პედაგოგი გადამზადდა. მომზადდა 24 პროგრამა და მოდული. განხორციელდა მრავალი სტუდენტური გაცვლითი პროგრამა და სტაჟირება. ამასთანავე პროექტის ფარგლებში განხორციელდა ბიზნეს კომპანიების ტრენინგი პროფესიულ კოლეჯთან თანამშრომლობის საუკეთესო მაგალითების განხილვით.​
შემაჯამებელ კონფერენციას ესტონეთის მთავრობის წარმომადგენლებთან ერთად, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველი მოადგილე ქეთევან ნატრიაშვილი დაესწრო.

Summarizing conference of Georgian-Estonian project
Within the framework of the Georgian-Estonian cooperation, the 4th Final Conference on project “The advanced Estonian practice in Georgia aimed at enhancing the competitiveness of industrial vocational education in Georgia” was held, where the project results and future cooperation plans were discussed.
The LEPL Community College “New Wave” was actively involved in the project.
Within the framework of this project managements of 8 professional colleges and 50 teachers were trained. 24 programs and modules were prepared. Many student exchange programs and internships were implemented. In addition, within the framework of the project, training of business companies was held by discussion of the best examples of cooperation with the vocational college.
The meeting was attended by First Deputy Minister of Education and Science of Georgia Ketevan Natriashvili together with representatives of Estonian Government.