განათლების რეფორმის ფარგლებში, თანამედროვე სასკოლო ინფრასტრუქტურის მოწყობა მთავრობის ერთ-ერთი პრიორიტეტია. შესაბამისად, საქართველოს მასშტაბით სკოლების მშენებლობა, რეაბილიტაცია და აღჭურვა უწყვეტ რეჟიმში მიმდინარეობს. ერთ-ერთი ახალი, თანამედროვე სტანდარტების სკოლა საბურთალოს რაიონში აშენდა. 61-ე საჯარო სკოლის ახალი შენობა საქართველოს ვიცე-პრემიერმა, განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა ალექსანდრე ჯეჯელავამ თბილისის მერთად დავით ნარმანიასთან, პარლამენტარებთან მარიამ ჯაშთან და ლევან გოგიჩაიშვილთან ერთად გახსნა.
სკოლა ძველი შენობის ადგილზე აშენდა, სადაც ავარიული შენობის დემონტაჟი განხორციელდა. თითქმის ერთსაუკუნოვანი სკოლა საბურთალოს რაიონის საკმაოდ დიდი მოცულობის მჭიდროდ დასახლებულ უბანს ემსახურება და შესაბამისად, ახალი მშენებლობაც ერთ-ერთი მასშტაბური პროექტი იყო, რომლის ღირებულებაც 7 მილიონი ლარია.
61–ე საჯარო სკოლის ახალი შენობა თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისია - გათბობის სისტემით, შიდა სპორტული და სააქტო დარბაზებით, ბიბლიოთეკით, საბუნებისმეტყველო კლას-კაბინეტით, სკოლა ადაპტირებულია სპეციალური საგანმანათლებლო საჭიროების მქონე მოსწავლეებისთვის, მოეწყო პანდუსები, ლიფტი, როგორც მთავარ, ასევე სპორტული დარბაზის შესასვლელებში. ადაპტირებულია სველი წერტილებიც. სკოლას აქვს ექიმის კაბინეტი, კვების ბლოკი, აღჭურვილია ახალი ინვენტარითა და ტექნიკით. სკოლას ამ ეტაპზე 1130 მოსწავლე ირიცხება.

Within the framework of education reform, modern school infrastructure is one of the priorities of government. Consequently, construction, rehabilitation and equipping of schools throughout Georgia is being implemented continuously. One of the new, modern standards schools was built in Saburtalo district. The new building of the № 61 public school was opened by the Vice Prime of Georgia, Minister of Education and Science, Aleksandre Jejelava, with Mayor Davit Narmania, parliamentarians Mariam Jashi and Levan Gogichaishvili.
The school was built on the site of an old building, where a damaged building was disassembled. The nearly one-century school is serving a very large densely populated district of Saburtalo district and accordingly, the new construction was one of the biggest projects amounts to 7 million GEL.
The new building of the public school № 61 is compatible with modern standards - heating system, indoor sports and assembly halls, library, natural sciences classroom cabinet, school is adapted for pupils with special educational needs, ramps, lifts, as well as entrances at the main and gym hall were installed. The bathrooms are adapted. The school has a Doctor's Cabinet, a power supply unit, it is equipped with new inventory and equipment. At this stage 1130 pupils are enrolled in the school.