არაფორმალური განათლების აღიარების მეთოდოლოგია ინერგება
საზოგადოებრივმა კოლეჯმა „ინფორმაციული ტექნოლოგიების აკადემია “არაფორმალური განათლების აღიარების მეთოდოლოგიის დანერგვის“ პროექტის ანგარიში  წარმოადგინა.  პროექტის მიზანია, არაფორმალური პროფესიული განათლების დანერგვის მხარდაჭერა კერძო და სახელმწიფო პროფესიულ/საზოგადოებრივ კოლეჯებში.
პროექტის თანახმად, სატრენინგო პროგრამა გაიარა შერჩეული 7 სახელმწიფო პროფესიული საგანმანათლებლო დაწესებულების  და 6 კერძო კოლეჯის წარმომადგენლებმა, მათ შორის დირექტორი, დირექტორის მოადგილე, პროფორიენტაციის, ხარისხის, სასწავლო პროცესის მენეჯერები, იურისტი, დამსაქმებლი, სამეთვალყურეო საბჭოს წევრი  და მოდულების განმახორციელებელი პროფესიული განათლების მასწავლებლები.
პროექტი დაფინანსებულია ათასწლეულის გამოწვევის ფონდის (MCA-G) პროექტის „პროფესიული განათლება ეკონომიკის განვითარებისთვის“ (ISWD) მიერ, ათასწლეულის გამოწვევის კორპორაციის II კომპაქტის ფარგლებში. პროექტის მხარდამჭერებია საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო და სსიპ განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრი.
მოწვეულ სტუმრებთან ერთად, შეხვედრას საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველი მოადგილე  ქეთევან ნატრიაშვილი ესწრებოდა.

Methodology of recognition of informal education is being introduced
The public college has presented the report of the project "Introduction of Methodology for Recognition of Non-formal Education". The goal of the project is to support the introduction of informal vocational education in private and state professional / public colleges.
According to the project, the training program was attended by seven state vocational educational institutions and 6 private colleges, including Director, Deputy Director, Professional Orientation, Quality, Training Process Managers, Lawyer, Employer, Supervisory Board Representative and Vocational Education Teachers implementing modules.
The project is funded by the Millennium Challenge Account (MCA-G) project "Vocational Education for Economic Development" (ISWD), within the Millennium Challenge Corporation II Compact. The project is supported by the Ministry of Education and Science of Georgia and the National Center for Educational Quality Enhancement.
The first Deputy Minister of Education and Science of Georgia Ketevan Natriashvili attended the meeting together with invited guests.