პროფესიულ კოლეჯ იკაროსში, სკოლის მოსწავლეებისთვის, მათი მშობლებისთვის და სკოლის ადმინისტრაციის წარმომადგენლებისთვის „სკოლაში შრომითი უნარების განვითარების“ ახალი პროგრამის პრეზენტაცია გაიმართა. სკოლებში განსახორციელებელი 5 პროგრამის შესახებ პრეზენტაცია კოლეჯის პედაგოგებმა წარმოადგინეს.
ღონისძიების ფარგლებში პროფესიული კოლეჯის სტუდენტებმა, მოწვეული სტუმრებისთვის მოამზადეს სასწავლო პროცესის ფარგლებში შექმნილი ჯანმრთელი კვების მენიუ. ასევე, მოეწყო თემატური კუთხეები (კულინარიის საფუძვლები, კონდიტერი, შაქრის ფლორისტიკა, გზა ბარმენობისკენ), სადაც მოსწავლეებს საშუალება ჰქონდათ დაეთვალიერებინათ და წარმოდგენა შექმნოდათ თითოეულ სპეციალობაზე.
ღონისძიებაზე მოწვეული იყო იმ
11 სკოლის 200 წარმომადგენელი (მოსწავლეები,
მშობლები და ადმინისტრაციის წარმომადგენლები), სადაც კოლეჯის მიერ უნდა განხორციელდეს 25 პროექტი. ღონისძიებას ასევე ესწრებოდა საქართველოს

Presentation of the Program “Development of Work-Related Skills in School Children”
The presentation of a new project “Development of Work-related Skills” has been offered for schoolchildren, their parents and school administration in Vocational School Ikarosi. The school teachers made presentations with respect of already implemented 5 projects.
Within the scope of the event, vocational college students prepared a healthy food menu created in frames of the educational process for the invited guests. Thematic corners were also arranged (Principles of Culinary, Confectioner, Sugar Floristry, A way to a bartender) where the students hadthe opportunity to view and have an idea about each profession.
200 representatives from 11 schools were invited at the event (students, parents and administration), where 25 projects are planned to be carried out by the college. The event was attended by the First Deputy Minister of Education and Science of Georgia Ketevan Natriashvili.