სკოლამდელი განათლების სტრატეგიის განხილვა
განათლებისა და მეცნიერების ერთიანი სტრატეგიის 2017-2022 წლების ფარგლებში, სკოლამდელი განათლების მიმართულების პრეზენტაცია გაიმართა. პრეზენტაციას საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე ლია გიგაური, თბილისის ბაღების გაერთიანების დირექტორი ბატონი თემურ თორდინავა, ბაღების დირექტორები და   სხვადსხვა სამთავრობო და არსამთავრობო უწყების წარმომადგენლები დაესწრნენ.
მომხსენებლებმა დამსწრე საზოგადოებას გააცნეს განათლებისა და მეცნიერების ერთიანი სტრატეგიის არსი და ძირითადი მიმართულებები. შეხვედრაზე განხილული იყო სკოლამდელი განათლების სტრატეგიის ზოგადი მიზანი - მაღალი ხარისხის სკოლამდელი განათლების ხელმისაწვდომობის გაზრდა და სასკოლო ასაკის ბავშვების სკოლისათვის მომზადების უზრუნველყოფა. შეხვედრაზე ასევე ისაუბრეს სტრატეგიის სპეციფიკურ მიზნებზე, ძირითად  მიმართულებებსა და მათი განხორციელების შესაბამის აქტივობებზე. შეხვედრაზე აგრეთვე, განხილული იყო სკოლამდელი განათლების სტრატეგიის სამოქმედო გეგმა.

Discussion of the pre-school education strategy
Presentation of the preschool education direction was held within the framework of the Unified Strategy of Education and Science in 2017-2022. The presentation was attended by the Deputy Minister of Education and Science of Georgia Lia Gigauri, Director of the Tbilisi Kindergarten Association Mr. Temur Tordinava, the directors of the kindergartens and representatives of various governmental and non-governmental agencies.
The reporters introduced the essence and main directions of the united strategy of education and science to the audience. At the meeting, the general purpose of the pre-school education strategy was discussed- to increase access to high quality pre-school education and to prepare children of school age for school. They also discussed the specific goals of the Strategy, the main directions and the relevant activities of their implementation. The Action Plan for Preschool Education Strategy was also discussed at the meeting.