მონიტორინგის ელექტრონული სისტემის დანერგვა
საჯარო სკოლებში ხარისხის მართვის მექანიზმები უმჯობესდება და ამ მიზნით, სკოლების მართვის საინფორმაციო სისტემას (eschool.emis.ge) დაემატა მონიტორინგის მოდული. აღნიშნულ მოდულში განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს სხვადასხვა სტრუქტურულ ერთეულებს ექნებათ ხედვისა და რედაქტირების რეჟიმი.
მონიტორინგის მიმდინარე და უკვე განხორციელებული პროცესის შესახებ ინფორმაცია აკუმულირებული იქნება მთელი ქვეყნის მასშტაბით, რაც სტატისტიკურ მონაცემთა გაანალიზების კარგი ინსტრუმენტი იქნება. სიახლე შესაძლებელს გახდის ეფექტურად განხორციელდეს მონიტორინგი დადგენილი კრიტერიუმების მიხედვით და სკოლებს ოპერატიულად მიეწოდოს რეკომენდაციები.
მონიტორინგის ელექტრონული სისტემის დანერგვის პროცესში გათვალისწინებული იქნება ზოგადსაგანმანათლებლო დაწესებულებების ადმინისტრაციის შენიშვნები და რეკომენდაციები.
საჯარო სკოლებში ელექტრონული მონიტორინგის წარმოების ხელშესაწყობად, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინიტროს შესაბამის დეპარტამენტსა და საგანმანათლებლო რესურსცენტრების თანამშრომლებისთვის განხორციელდა ტაბლეტების შესყიდვა, რომელთა პროგრამული უზრუნველყოფა სრულად შეესაბამება მონიტორინგის მიზნებს.

Implementation of electronic monitoring system
Quality management mechanisms in public schools are improved and for this purpose, the monitoring module of the School Management Information System (eschool.emis.ge) has been added. In this module, different structural units of the Ministry of Education and Science will have the vision and editing regime.
Information about the current and already implemented process of monitoring will be accumulated across the country, which will be a good tool for analyzing statistical data. The novelty will enable the monitoring to carry out effective monitoring according to established criteria and provide operatively recommendations to the schools.
In the course of the implementation of the monitoring system, comments and recommendations of the administration of general education institutions will be considered.
In order to facilitate electronic monitoring in public schools, the tablets were purchased for cooperation between relevant department of the Ministry of Education and Science of Georgia and Educational Resource Centers that are fully compatible with monitoring purposes.