კონკურსში ,,The Best Linguist” გამარჯვებულები გამოვლინდნენ
ქუთაისის №17 საჯარო სკოლაში 2010 წლის 19 აპრილს ჩატარდა კონკურსის "The Best Linguist” მესამე დასკვნითი  ტური, რომელშიც მონაწილეობა 56-მა კონკურსანტმა მიიღო. კონკურსის მიმდინარეობასა და მსვლელობას აკვირდებოდა და დაჯილდოების ცერემონიალში მონაწილეობა მიიღო: საქართველოში ამერიკის შეერთებული შტატების საელჩოს კულტურის ატაშემ ბატონმა საულ ჰერნანდესმა, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ქუთაისის საგანმანათლებლო რესურსცენტრის უფროსმა ბატონმა ვლადიმერ პატარიძემ, ქუთაისის ვიცე-მერმა ბატონმა დავით გორდელაძემ, აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ინგლისური ენისა და ლიტერატურის დეპარტამენტის ხელმძღვანელმა ქალბატონმა ეკა თოფურიამ, პროფესორ-მასწავლებლებმა, პედაგოგიურმა საზოგადოებამ. გამოვლინდა  სამი საუკეთესო ,,ლინგვისტი”:
• ქუთაისის № 3 საჯარო სკოლის VI კლასის მოსწავლე გურამ ჭელიძე;
• ქობულეთის № 2 საჯარო სკოლის VII კლასის მოსწავლე ჯიმშერ გოგიტიძე;
• ბათუმის სკოლა-ლიცეუმ "მასტერ-კლასი”-ს VIII  კლასის მოსწავლე მარიტა დოლიძე.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მიერ გამარჯვებულებს  ,,ASUS” პორტატული კომპიუტერი გადაეცათ. საუკეთესო ათეულს კი ამერიკული ლიტერატურა გადასცა საქართველოში ამერიკის შეერთებული შტატების საელჩოს კულტურის ატაშემ ბატონმა საულ ჰერნანდესმა. კონკურსის ყველა მონაწილეს გადაეცა სერთიფიკატი და სიმბოლური საჩუქრები პროკრედიტ ბანკისაგან. დაჯილდოების ცერემონიალი და კონცერტი გაიმართა სკოლის განახლებულ სააქტო დარბაზში. კონცერტში მონაწილეობა მიიღეს მე-17 საჯარო სკოლის მოსწავლეებმა, შესრულდა საქართველოსა და ამერიკის შეერთებული შტატების სახელმწიფო ჰიმნი, ტრადიციული ბლუზი  მე-12 კლასის მოსწავლის ლაშა საყვარელიძის მიერ,  ჯაზ ბენდის თანხლებით (ხელმძღვანელი დევის ახვლედიანი).

The Winners of the Competition The Best Linguist were Identified
The third final round of the competition the Best Linguist was held in Kutaisi public school №17, on April 19, 2010. 56 schoolchildren participated in it. The Cultural Affairs Officer of US embassy to Georgia, Saul Hernandez, the Head of Kutaisi Educational Resource Center of the Ministry of Education and Science, Vladimer Pataridze, Kutaisi Vice-Mayor, David Gordeladze,  as well as the Head of the English Language and Literature Department of Kutaisi Tsereteli State University, Eka Topuria, professors and the teachers and the pedagogic society attended and observed the final round and participated in the awarding ceremony.
Three best linguists were identified:
1. 6th grader of Kutaisi public school №3, Guram Chelidze;
2. 7th grader of Kobuleti public school №2, Dgimsher Gogitidze;
3. 8th grader of Batumi school-lyceum Master-Class, Marita Dolidze.
The Ministry of Education and Science presented the winners with the ASUS portable computers. Mr. Saul Hernandez awarded the best 10 participants with the American literature. All participants received the certificates and the gifts from Procredit Bank. The awarding ceremony and concert was held at the renovated hall of the school. The schoolchildren of 17 public schools participated in the concert. They sang hymns of Georgia and USA. The 12th grader, Lasha Sakvarelidze song the traditional blues together with the jazz band (the chief -  Devis Akhvlediani).