დუალურ პროფესიულ განათლებაზე კონფერენცია გაიმართა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს, ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროსა და გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის საზოგადოების (GIZ) ორგანიზებით კონფერენცია  ,,დუალური პროფესიული განათლება საქართველოში - პერსპექტივები კერძო კომპანიებთან ერთად’’ გაიმართა.
ღონისძიება მიეძღვნა დუალური პროფესიული განათლების პერსპექტივებს საქართველოში, რომელიც საქართველოს მთავრობის ოთხპუნქტიანი გეგმის მნიშვნელოვანი შემადგენელი ნაწილია. ღონისძიებაზე გაიმართა დისკუსია კერძო სექტორის შესაძლებლობებსა და გამოწვევებზე და მათ ჩართულობაზე პროფესიულ განათლებაში, რადგან კერძო სექტორის, როგორც პრაქტიკული სწავლების მომწოდებლის წამყვანი როლი, დუალური განათლების საფუძველია.
კონფერენცია საქართველოს ვიცე-პრემიერმა, განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა ალექსანდრე ჯეჯელავამ გახსნა.

A conference on dual professional education was held
The Ministry of Education and Science of Georgia, Ministry of Economy and Sustainable Development and the German Society for International Cooperation (GIZ) organized a conference "Dual Vocational Education in Georgia - Perspectives with Private Companies".
The event was dedicated to the perspectives of dual vocational education in Georgia, which is an integral part of the four-point plan of the Government of Georgia. The discussion focused on the opportunities and challenges of private sector and their involvement in vocational education, since the leading role of private sector as a practical teaching supplier is the basis of dual education.
The conference was opened by the Vice Prime Minister of Georgia, Minister of Education and Science Aleksandre Jejelava.