საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს და სსიპ "საგანმანათლებლო და სამეცნიერო ინფრასტრუქტურის განვითარების სააგენტო"-ს მიერ ქალაქ რუსთავის 21- ე საჯარო სკოლაში, ქვემო ქართლის, წარჩინებული მოსწავლეების დაჯილდოება გაიმართა. სსიპ საგანმანათლებლო და სამეცნიერო ინფრასტრუქტურის განვითარების სააგენტოს დირექტორის მოადგილემ მამია მორალიშვილმა, ქვემო ქართლის საგანმანათლებლო რესურსცენტრების წარმომადგენლებთან ერთად, 174 წარჩინებულ მეათეკლასელს პერსონალური კომპიუტერები გადასცეს.
წელს, საქართველოს მასშტაბით კომპიუტერებით სულ 2557 წარმატებული მოსწავლე დაჯილდოვდება. 2017 წელს, პროგრამის ბენეფიციარებად განისაზღვრნენ საჯარო სკოლის მოსწავლეები, რომელთაც გასულ სასწავლო წელს საბაზო საფეხური დაასრულეს და მათი ნიშანი დამრგვალების გარეშე 10 ქულაა.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მიერ წარჩინებული მოსწავლეების დაჯილდოება 2009 წლიდან, პროგრამა „ჩემი პირველი კომპიუტერის“ ფარგლებში ხორციელდება. პროექტის მიზანია მოსწავლეების მოტივაციის ამაღლება,თანამედროვე ტექნოლოგიების ხელმისაწვდომობის გაზრდა, ინფორმაციულ-საკომუნიკაციო ტექნოლოგიებზე დაფუძნებული სწავლა/სწავლების მეთოდების გაძლიერება.

Awarding of honorable pupils of Kvemo Kartli was held in Rustavi
The awarding of honorable pupils of Kvemo Kartli was held by the Ministry of Education and Science of Georgia and LEPL “Educational and Scientific Infrastructure Development Agency” in Rustavi 21 public school. Mamia Moralishvili, Deputy Director of Educational and Scientific Infrastructure Development Agency together with representatives of Kvemo Kartli Educational Resource Centers gave personal computers to 174 honorable pupils of the tenth grade.
This year, 2557 successful pupils will be awarded with computers across Georgia. In 2017, the  pupils of public school who completed the basic stage last year and their mark without rounding is 10 points were defined as the beneficiaries of program.
The awarding of honorable students by the Ministry of Education and Science of Georgia has been implemented within the framework of the program “My First Computer” since 2009. The goal of the project is to increase students' motivation, increase access of modern technologies, strengthen the learning / teaching methods based on information-communication technologies.