პროფესიული განათლების მეორე ყოველწლიური საერთაშორისო კონფერენციის „პროფესიები მომავლისთვის” ფარგლებში, პროფესიული განათლების 45 ახალი პროფესიული საგანმანათლებლო პროგრამის საჯარო გამოფენა გაიმათა, სადაც ათმა პროფესიულმა სასწავლებელმა დამთვალიერებელს ყველა საჭირო ინფორმაცია გააცნო, რომელიც ათასწლეულის გამოწვევის კორპორაციის მეორე კომპაქტის $12 მილიონი ბიუჯეტის პროექტის „პროფესიული განათლება ეკონომიკის განვითარებისთვის“ ფარგლებში შეიქმნა.
ღონისძიების დასასრულს, პროფესიული განათლების ეროვნული ჯილდოს გალა დაჯილდოება გაიმართა. დაჯილდოების ცერემონიაზე გამარჯვებულები 4 სხვადასხვა კატეგორიაში გამოვლინდნენ: წლის პროფესიული განათლების სტუდენტი, წლის პროფესიული განათლების მასწავლებელი, წლის პროფესიული საგანმანათლებლო დაწესებულება და წლის პროფესიული განათლების ბიზნეს პარტნიორი ორგანიზაცია.

Best students in vocational education
Within second annual International Conference of vocational education “Professions for Future” public exhibition of 45 new vocational education programs was held, where ten vocational institutions introduced to the visitors all the necessary information, which was created within $ 12 million budget project “Vocational education for development of economics” of second MCC compact.
At the end of the event, Gala Award of Vocational Education National Award was held. On the awards ceremony the winners were revealed in 4 different categories: vocational education student of the year, teacher of vocational education of the year, vocational education institution of the year and business partner organization of vocational education of the year.